Dzisiaj jest niedziela, 19.04.2015

Rejestracja | Logowanie

E-mail

HasłoNie pamiętam hasła

Zaloguj się poprzez konto
na FacebookuJeśli posiadasz konto na Facebooku możesz logować się u nas klikając w powyższy przycisk
SPOTKANIE W SPRAWIE SYTUACJI W SZPITALU POGROM W PABIANICACH "SIKAWKI, PISANKI I INNE WIELKANOCNE ZABAWY" DEMONSTRACJA SIERPECKIEGO RUCHU NARODOWEGO UDANY REWANŻ MAZURA

POGROM W PABIANICACH

POGROM W PABIANICACH wtorek, 14.04.2015 14:25 Drużyna MKS Mazur odniosła kolejne zwycięstwo. Rozgromiła SPR Pabiks Pabianice 31:21. Zakończyła się 23. kolejka rozgrywek o mistrzostwo II ligi seniorów. Tym razem sierpeccy szczypiorniści gościli w hali SPR Pabiks w Pabianicach.

UDANY REWANŻ MAZURA

UDANY REWANŻ MAZURA poniedziałek, 30.03.2015 21:42 Sierpczanie znów wygrali na swoim boisku. MKS Mazur pokonał AZS UMCS Lublin 30:25. W 22. kolejce II ligi piłki ręcznej mężczyzn MKS Mazur Sierpc pokonał piątą w tabeli drużynę AZS UMCS Lublin.

POWITANIE WIOSNY W MUZEUM

POWITANIE WIOSNY W MUZEUM wtorek, 24.03.2015 11:29 To już pewne – po ponad trzech miesiącach zimy wreszcie wróciła do nas wiosna. Jej pierwszych oznak poszukiwali uczniowie biorący udział w organizowanej przez Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu imprezie plenerowej „Powitanie wiosny w skansenie”.

TRADYCJE ZNANE I NIEZNANE O WIELKANOCY NA MAZOWSZU

TRADYCJE ZNANE I NIEZNANE O WIELKANOCY NA MAZOWSZU wtorek, 24.03.2015 11:34 Świętom Wielkanocnym towarzyszy bogata obrzędowość sięgająca czasów prasłowiańskich. Najstarsze wzmianki dotyczące Wielkanocy, zwanej dawniej Paschą, pochodzą z przełomu II i III wieku. Przez wiele lat prastare obyczaje pogańskie i praktyki magiczne przenikały się jeszcze z wierzeniami katolickimi.

WIELKANOC W POCZTÓWCE ZAKLĘTA

WIELKANOC W POCZTÓWCE ZAKLĘTA wtorek, 24.03.2015 11:21 Wielkanoc to czas, który sprzyja zacieśnianiu więzi rodzinnych oraz przekazywaniu życzeń. Wysyłane przed laty wielkanocne pocztówki odzwierciedlały tradycję i zwyczaje związane z tymi świętami. Niezwykle barwne, pełne symboli, dawały tyle samo radości tym, którzy je pisali, jak i adresatom.

poprzednie artykuły ›

na bieżąco