Dzisiaj jest piątek, 19.09.2014

Rejestracja | Logowanie

E-mail

HasłoNie pamiętam hasła

Zaloguj się poprzez konto
na FacebookuJeśli posiadasz konto na Facebooku możesz logować się u nas klikając w powyższy przycisk
UDANA INAUGURACJA SZCZYPIORNISTÓW MAZURA ZAPRASZAMY DO AKTYWNEGO WYPOCZYNKU - JAZDA NA BYLE CZYM NARODOWE CZYTANIE TRYLOGII JESIEŃ W SKANSENOWSKIM POLU I ZAGRODZIE, CZYLI "WYKOPKI ..." ZIEMNIAKI, KARTOFLE I PYRY CZYLI „WYKOPKI W SKANSENIE”

UDANA INAUGURACJA SZCZYPIORNISTÓW MAZURA

UDANA INAUGURACJA SZCZYPIORNISTÓW MAZURA wczoraj, 09:14 W spotkaniu pierwszej kolejki rozgrywek grupy trzeciej II ligi MKS Mazur Sierpc pokonał na własnym terenie AZS AWF Warszawa 27:21 (12:11). Szczypiorniści Mazura zagrali gorzej niż przed tygodniem w turnieju towarzyskim, ale w ostatnich dziesięciu minutach zdołali rozstrzygnąć ten mecz.

POLICJA NA TROPIE ...

POLICJA NA TROPIE ... piątek, 08.08.2014 12:49 Sierpeccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kilkukrotne uderzenie siekierką w głowę brata swojej konkubiny. Uderzenie spowodowały u mężczyzny pęknięcie podstawy czaszki zagrażające życiu. 34-letni mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa.

"W SKANSENIE STYGI JUŻ ZDOBIĄ POLA"

"W SKANSENIE STYGI JUŻ ZDOBIĄ POLA" poniedziałek, 04.08.2014 08:28 Wśród ludności zamieszkującej polską wieś do tej pory bardzo silny jest szacunek do zboża i wytwarzanego z niego chleba. Gdy dojrzewa gospodarze, podobnie jak czynili to przed nimi ich dziadkowie, zrywają pojedyncze kłosy i, wymłóciwszy w ręku ziarno, smakują je.

EKIPA "DZIEŃ DOBRY TVN" W SKANSENIE

EKIPA "DZIEŃ DOBRY TVN" W SKANSENIE poniedziałek, 28.07.2014 15:14 W Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu odbyło się nagranie reportażu dla programu „Dzień Dobry TVN” z udziałem Daviny Reeves, Miss Nowego Jorku z 2010 roku. Wizyta w skansenie stała się dla niej okazją do bliższego poznania mazowieckiego folkloru i realiów życia na dawnej wsi.

PRZED NAMI XVI DOŻYNKI WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO

PRZED NAMI XVI DOŻYNKI WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO środa, 06.08.2014 14:04 Tegoroczne święto plonów odbędzie się 7 września br. w Staroźrebach na płycie stadionu LKS ŚWIT Staroźreby (pow. płocki). Dziś zarząd województwa mazowieckiego podjął uchwałę w sprawie porozumienia pomiędzy Województwem Mazowieckim, Powiatem Płockim i Gminą Staroźreby w sprawie wspólnej realizacji

poprzednie artykuły ›

na bieżąco