Dzisiaj jest wtorek, 23.12.2014

Rejestracja | Logowanie

E-mail

HasłoNie pamiętam hasła

Zaloguj się poprzez konto
na FacebookuJeśli posiadasz konto na Facebooku możesz logować się u nas klikając w powyższy przycisk
"CZAS ŚWIĄT,CZAS WSPOMNIEŃ" III. SESJA RADY MIASTA SIERPCA BOŻE NARODZENIE NA MAZOWSZU - WYSTAWA NOWY BURMISTRZ ZAPRZYSIĘŻONY - II SESJA RADY MIASTA II SESJA RADY POWIATU SIERPECKIEGO

"CZAS ŚWIĄT,CZAS WSPOMNIEŃ"

"CZAS ŚWIĄT,CZAS WSPOMNIEŃ" wczoraj, 10:49 Święta Bożego Narodzenia obchodzimy dziś nieco inaczej niż nasi żyjący przed stu laty przodkowie. Zmieniły się ozdoby pojawiające się w odświętnie przystrojonych pomieszczeniach, snopy niewymłóconego zboża zastąpiły migocące tysiącem światełek choinki.

BOŻE NARODZENIE NA MAZOWSZU - WYSTAWA

BOŻE NARODZENIE NA MAZOWSZU - WYSTAWA piątek, 12.12.2014 12:05 Dokładnie tak było na polskiej wsi sto lat temu. Podobnie jest i dziś. Niewiarygodne, jak wiele zwyczajów przetrwało wieki. Te, które towarzyszą nam dzisiaj, jak i te już nieco zapomniane obrazuje wystawa „Boże Narodzenie na Mazowszu” prezentowana w zabytkowych obiektach na terenie skansenu.

SZEŚĆ MINUT WISŁY

SZEŚĆ MINUT WISŁY środa, 03.12.2014 19:13 W spotkaniu na szczycie jedenastej kolejki rozgrywek grupy trzeciej II ligi Orlen Wisła II Płock pokonała MKS Mazur Sierpc 31:22 (12:11). Porażka kosztowała sierpczan spadek na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

MIKOŁAJKI PEŁNE WRAŻEŃ -TYLKO W SKANSENIE

MIKOŁAJKI  PEŁNE WRAŻEŃ -TYLKO W SKANSENIE piątek, 28.11.2014 09:02 Święty Mikołaj – poczciwy staruszek, który – bez względu na to gdzie się pojawia - wywołuje uśmiech zarówno na twarzach dorosłych, jak i dzieci. Pracowicie spędza cały rok w lapońskim miasteczku Rovaniemi, gdzie wraz ze swoimi wiernymi skrzatami przygotowuje prezenty.

MAZUR ZNÓW ZWYCIĘSKI

MAZUR ZNÓW ZWYCIĘSKI wtorek, 25.11.2014 16:00 W spotkaniu dziesiątej kolejki rozgrywek grupy trzeciej II ligi MKS Mazur Sierpc pewnie 36:28 (13:8) pokonał SPR MAG-MAR Pabiks Pabianice. Już w sobotę mecz na szczycie z Orlen Wisłą II w Płocku.

"MAZOWIECKA WIEŚ UCHWYCONA W KADRZE"

"MAZOWIECKA WIEŚ UCHWYCONA W KADRZE" poniedziałek, 01.12.2014 13:43 Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu dla fotografów jest miejscem wręcz wymarzonym. Piękne pejzaże, urokliwe zakątki i odtworzone z wielką dbałością o szczegół zagrody chłopskie od lat przyciągają tu miłośników fotografii niezależnie od wieku, posiadanego sprzętu i doświadczenia.

poprzednie artykuły ›

na bieżąco