UCZNIOWIE EKONOMIKA Z WIZYTĄ W SIEDZIBIE FACEBOOKA !!!

  • 10.05.2017, 13:12 (aktualizacja 17.05.2017 13:15)
  • Opr. SK
UCZNIOWIE EKONOMIKA Z WIZYTĄ W SIEDZIBIE FACEBOOKA !!!
Zgodnie z zapowiedzią uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu w ramach współpracy z managerem FB odwiedzili siedzibę Facebooka w Warszawie.

25 kwietnia na zaproszenie managera FB Sebastiana Szmigielskiego grupa uczniów ZS nr 2 w Sierpcu pod opieką Lilli Olejniczak i Anety Kaczyńskiej - pomysłodawczyni tego przedsięwzięcia - jako jedyna szkoła miała możliwość poznać zespół pracujący w Polsce dla Marka Zuckerberga. Zespół Szkół Nr 2 stara się stworzyć uczniom nowe możliwości rozwoju, między innymi poprzez nawiązywanie współpracy, która w przyszłości może pomóc uczniom klas informatycznych wstąpić w szeregi międzynarodowych firm, korporacji. Takie działanie inspiruje uczniów  do podejmowania wyzwań, aby w przyszłości mogli i wiedzieli, w jaki sposób osiągnąć sukces. Uczniowie zostali bardzo ciepło przyjęci przez zespół FB. Byli zdumieni, zafascynowani warunkami, jakie firma stwarza pracownikom. Zobaczyli, jak można pracować, osiągać wielkie sukcesy, poznawać wpływowych ludzi, zarabiać duże pieniądze. Panująca tam atmosfera, serdeczność i architektura wnętrza mówią same za siebie. Uczniowie zostali wprowadzeni w tajniki pracy, dowiedzieli się, co należy do obowiązków pracowników zespołu. Mogli też spróbować swoich sił na najnowszych technologiach. Jako przyszli programiści, graficy i nie tylko, od razu deklarowali chęć podjęcia pracy w takim zespole, co nie jest takie łatwe  i osiągalne dla wszystkich.

.-„Nie ma znaczenia, czy jesteśmy z dużego miasta, czy z małej miejscowości, najważniejsze jest to, aby uwierzyć w siebie, aby mieć świadomość, że jeśli tylko chcemy, możemy zajść daleko i pokonać wszelkie bariery. To jest ważne i na to zwracam jako nauczyciel szczególną uwagę. Chcę pokazać moim uczniom, że w naszej szkole każdy jest kimś wyjątkowym i każdy jest tak samo ważny, a my staramy się oprócz przekazywania wiedzy stwarzać inne możliwości, wychodząc z pomocą i wskazówkami na przyszłość, ukazując uczniowi drogę i niekiedy otwarte drzwi do spełniania się…” – powiedziała  Aneta Kaczyńska.

Podczas pobytu w Warszawie młodzież skorzystała również z możliwości obejrzenia ekspozycji w Muzeum Narodowym. Widziane dzieła sztuki uświadomiły jej, że aranżacja galerii stałych ma na celu powiązanie wielu dotychczasowych narracji w jedną uniwersalną panoramę sztuki i kultury — od archeologicznego studium starożytności i klasycznego antyku, przez średniowiecze, po czasy nowe i najnowsze.

Uczniowie po wyczerpującym, ale wspaniałym dniu wrócili z głowami pełnymi pomysłów i dużym zapałem do nauki.

Opr. SK

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Krzysztof
Krzysztof 20.01.2018, 15:51
Facebook ostatnimi laty mocno dął się we znaki Google zabierając mu znaczną ilość reklamodawców i zysków z reklam. Facebook to narzędzi ewyjątkowe. Aby zaistnieć w wyszukiwarce Google trzeba mozolnie zdobywać linki (naruszając wytyczne Google) http://www.proseo.edu.pl/a-jednak-linki-to-wciaz-podstawa-w-pozycjonowaniu-stron-internetowych/ co jest robotą zupełnie bez polotu. Facebook w przeciwieństwie do Google jest polem do popisu dla osób z osobowością i polotem - dotyczy to również firmowych Fanpage

Pozostałe