UROCZYSTOŚĆ POŻEGNANIA ABSOLWENTÓW

  • 10.05.2017, 13:15 (aktualizacja 17.05.2017 13:18)
  • SK
UROCZYSTOŚĆ POŻEGNANIA ABSOLWENTÓW
28 kwietnia w Zespole Szkół nr 1 im. gen. José de San Martina w Sierpcu miało miejsce uroczyste pożegnanie absolwentów. Swoją obecnością mury szkoły zaszczycili ambasador Republiki Argentyny w Polsce Patricia Beatriz Salas, władze powiatu, przedstawiciele służb mundurowych, jednostek organizacyjnych, rodzice i główni bohaterowie, czyli tegoroczni maturzyści.

Dyrektor szkoły Piotr Tyndorf powiedział, że te lata nauki szybko minęły i nadszedł czas pożegnania. Zaznaczył, że odchodzą fajni uczniowie, indywidualności, ale jest to też czas wesoły, pełen nadziei, bo w świat rusza grupa młodych, zdolnych i pełnych ambicji ludzi. Dodał, że to czas, kiedy życie staje otworem i zaprasza do kreowania przyszłości. Zaznaczył, że aby iść dalej, trzeba dopełnić ostatniej formalności w szkole, czyli zdać maturę. Życzył absolwentom powodzenia, 100 % wyników, bo od tego w dużej mierze zależy dalsze życie. Od 1977 roku najlepsi absolwenci szkoły otrzymują honorowe dyplomy ambasadora. W tym roku dyplom otrzymali: uczennica kl. III LO o profilu dziennikarsko lingwistycznym Natalia Witkowska -średnia ocen 5,32, uczeń IV kl. techniku elektronicznego Mateusz Sadowski-ze średnią ponad 4, a także Jacek Krakowski-uczeń IV kl. technikum informatycznego. Ambasador Republiki Argentyny, która wręczyła nagrody najlepszym uczniom, podziękowała serdecznie za zaproszenie, pogratulowała sukcesów i przypomniała, że samokształcenie jest procesem nieustającym, trwającym całe życie. 
Nagrodę za najlepsze wyniki w nauce spośród absolwentek w roku szkolnym 2016/17 otrzymała oczywiście Natalia Witkowska, zaś absolwentów Mateusz Sadowski.
Do gratulacji dla opuszczających mury szkolne uczniów przyłączył się Jan Laskowski, starosta powiatu sierpeckiego, który w imieniu samorządu życzył dużo satysfakcji z ukończenia tej właśnie szkoły i spełnienia marzeń, udanych egzaminów maturalnych oraz trafnych wyborów życiowych. Następnie dyrektor placówki wręczył listy pochwalne rodzicom, których dzieci wyróżniły się w szkole bardzo dobrymi wynikami w nauce i wzorowym zachowaniem.

SK

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe