W PIŁKĘ NOŻNĄ KU PAMIĘCI

  • 24.05.2017, 11:50
  • Radek
W PIŁKĘ NOŻNĄ KU PAMIĘCI
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sierpcu wraz z klubem MKS „Kasztelan” Sierpc zaprosili na IX Memoriał im. Jana Kwiatkowskiego. Dla wielu osób memoriał to bardzo ważne zawody, może nawet najważniejsze. Bo pamiętasz o tym, o którym trzeba pamiętać.

Adam Mickiewicz mawiał: „Jeśli zapomnę o nich/ Ty, Boże na niebie/ Zapomnij o mnie…” Sierpc pamięta o Janie Kwiatkowskim i to się liczy. Jan Kwiatkowski był znanym działaczem sportowym, trenerem i popularyzatorem piłki nożnej w Sierpcu. W dziewiątym już memoriale wzięły udział trzy drużyny (kat. U-16). Zawody sportowe przeprowadzono systemem „każdy z każdym”. Pierwsze miejsce zajął Kasztelan Sierpc pod dowództwem trenera Krzysztofa Pniewskiego. Kasztelan dwa razy w takim samym stosunku (po 3:1) pokonał rywali i mógł cieszyć się ze zwycięstwa w memoriale. Drugą lokatę  wywalczył Orzeł Goleszyn (trener - Mateusz Biegański). Orzeł pokonał 1:0 drużynę Wkry Bieżuń, której trenerem jest Piotr Oleksiak. Ostatecznie Wkra znalazła się na trzecim miejscu. Organizatorzy nie zapomnieli o wyróżnieniach dla najlepszych zawodników w drużynach. Z ekipy Kasztelana Sierpc otrzymał je Michał Strześniewski, z drużyny Orła Goleszyn Grzegorz Pruszkowski, a z drużyny Wkry Bieżuń - Miłosz Leśniewski. Puchary zespołom wręczyła pani Hanna Wierzbicka, córka Jana Kwiatkowskiego. Przy wręczaniu pucharów asystowali organizatorzy turnieju, dyrektor MOSiR Sierpc Dariusz Jackowski oraz Krzysztof Stręciwilk – wiceprezes Kasztelana.

Radek

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ciekawy
ciekawy 28.06.2017, 22:35
dość przypadkowo,ale z ciekawością ...i zaskoczeniem wyczytałem nazwisko Krzysztofa Stręciwilka;w kontekście dobrego obywatela Sierpca..A tak na marginesie to własnie jemu zawdzięczam swoj pobyt w Mielecińskim więzieniu (począwszy od 13 grudnia-,,tylko prawie 5 m-cy)To ten esbek inwigilował Miflex w Kutnie...Namówcie go do wydania ksiązki z tego okresu(ale niech napisze prawdę...)bo podobno lubi pisać książki...a ta byłaby b.ciekawa..proponuję tytul:Dlaczego byłem złym człowiekiem?

Pozostałe