DZIEŃ DZIECKA W SKANSENIE

  • 31.05.2017, 11:45
  • red.
DZIEŃ DZIECKA W SKANSENIE
W pierwszą niedzielę czerwca w sierpeckim skansenie zapowiada się dzień beztroskiej zabawy dla najmłodszych.

Na ten dzień przygotowano szereg atrakcji. Dzieci będą mieć m.in. możliwość posługiwania się replikami zabawek z dawnych czasów w specjalnie zaaranżowanym ogródku zabaw,  poznają także obowiązki swych rówieśników, którzy żyli na przełomie XIX i XX wieku. Każdy będzie mógł wziąć udział w lekcji kaligrafii odbywającej się w ławkach sprzed lat, których cechą charakterystyczną były pochyłe blaty oraz otwory na kałamarz. Dodatkowo poznają sztukę pięknego, starannego pisania, jakiej uczono w szkole. Podczas Dnia Dziecka w skansenie polana przy amfiteatrze zamieni się w barwne miejsce koncertów, gier, zabaw i konkursów z nagrodami. Odbędą się rywalizacje sportowe, zręcznościowe i plastyczne. Na stoiskach kiermaszu prowadzona będzie sprzedaż słodyczy, tradycyjnych zabawek dziecięcych, wyrobów z gliny, ceramiki i drewna, a także obwarzanków, pieczywa obrzędowego i waty cukrowej. Do dyspozycji dzieci będą: skakanki, piłki, hula-hop, lina do przeciągania, a dodatkowa atrakcja to możliwość jazdy konnej w siodle. Na terenie jednej z zagród każdy będzie mógł spróbować swych sił w dawnych zabawach podwórkowych: chodzeniu na szczudłach, toczeniu obręczy a nawet strzelaniu z procy do celu. Na scenie amfiteatru o  godz.12.00 odbędzie się barwne widowisko dla dzieci „Skarb kapitana Hucka” w wykonaniu aktorów TEATRU PICCOLO z Łodzi. A o godzinie 15.00 będzie można wysłuchać koncertu piosenek dziecięcych w wykonaniu  młodzieżowej grupy ONE&ONLY  z Zespołu Szkól Ogólnokształcących w Gójsku.

Tegoroczny Dzień Dziecka w skansenie zapowiada się niezwykle interesująco. Warto sprawić swemu dziecku wyjątkową niespodziankę i zabrać je na wycieczkę do sierpeckiego skansenu, gdzie czas na pewno  upłynie w wyjątkowej, rodzinnej atmosferze.

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe