DWUKADENCYJNOŚĆ - JESZCZE NIE TERAZ

  • 31.05.2017, 11:52 (aktualizacja 08.06.2017 11:54)
  • SK
DWUKADENCYJNOŚĆ - JESZCZE NIE TERAZ
Rządząca partia PiS zadeklarowała, że wycofuje się z wprowadzenia dwukadencyjności w najbliższych wyborach samorządowych. Prawdopodobnie z ulgą odetchną ci wójtowie z terenu powiatu sierpeckiego, którzy zamierzają ubiegać się o reelekcję.

Mimo że PiS nadal opowiada się za wprowadzeniem dwukadencyjności w wyborach na wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, to nie wejdzie to w życie przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, deklarację taką złożył Jarosław Kaczyński podczas spotkania z pełnomocnikami okręgowych i regionalnych partii ds.. kampanii samorządowych. W powiecie sierpeckim swój mandat wójta drugą kadencję sprawuje Andrzej Twardowski (wójt gminy Szczutowo),zaś minimum czwartą kadencję Dariusz Kalkowski (wójt gminy Gozdowo) oraz Jan Sugajski (wójt gminy Rościszewo). Najmłodszymi włodarzami gmin, bo pierwszą kadencję, są: Dariusz Franczak (wójt gminy Zawidz), Krzysztof Korpoliński (wójt gminy Sierpc) oraz Zbigniew Tomaszewski (wójt gminy Mochowo). Jest to także pierwsza kadencja dla Jarosława Perzyńskiego -  burmistrza miasta Sierpca, oraz druga dla Jana Laskowskiego - starosty powiatu sierpeckiego. Już najbliższe wybory samorządowe pokażą, który z włodarzy będzie ubiegał się o reelekcję.

SK
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe