SIERPECKIE MAŻORETKI W PIERWSZEJ DZIESIĄTCE NAJLEPSZYCH

  • 7.06.2017, 09:45
  • JG
SIERPECKIE MAŻORETKI W PIERWSZEJ DZIESIĄTCE NAJLEPSZYCH
Mażoretki MMOD OSP Sierpc Alizma wzięły udział w XIX Mistrzostwach Polski Tańca Mażoretkowego, które odbyły się w Hali Widowiskowo-Sportowej Azoty w Kędzierzynie-Koźlu. W dniach od 19 do 21 maja rywalizowało ze sobą 1800 tancerek z 72 miast. Nie zabrakło przedstawicielek z Sierpca.

Udział w mistrzostwach to możliwość zaprezentowania warsztatu i konfrontacja swoich umiejętności z tancerzami z całego kraju. Poziom XIX mistrzostw był bardzo wysoki. Na ceremonii otwarcia na scenie stanęło 1800 mażoretek z 72 zespołów.

- To niezapomniane przeżycie, poza tym sama atmosfera mistrzostw jest niesamowita. Przyjaźni ludzie, dziewczęta stoją w kolejności, czekają na swoje występy, w kategoriach solowych, duetach, mini formacjach, formacjach, z batonem, buławą, pomponami, flagami i pomimo że rywalizują, to tego nie czuć, są dla siebie miłe, uśmiechają się, udzielają sobie rad, rozśmieszają, bo uśmiech i prezencja to 1/3 oceny - opowiada trener, choreograf i opiekun sierpeckich mażoretek Justyna Adamska.

Zawodniczki MMOD OSP Sierpc Alizma nie ukrywały jednak zdenerwowania, szczególnie tuż przed wyjściem na scenę w niedzielę, kiedy to brały udział w kategorii formacje mażoretki klasyczne. Pierwszy raz otrzymały nominację na mistrzostwa, a to spory sukces, bo na scenie eliminacyjnej w Poddębicach uczestniczyło 800 mażoretek z 42 różnych zespołów. Rywalizacja nie była łatwa.

- Nasza część kraju dopiero zaczyna, jest tu bardzo mało zespołów, zagłębie jest na południu, tam prawie każda wioska ma zespół mażoretkowy, bardzo dobrze dofinansowany, a w większych miastach są już akademie mażoretkowe, do których dzieci chodzą na zajęcia z twirlingu od 6 roku życia. Konkurencja ogromna, nasza kategoria wiekowa zaczyna się na 15- latkach, a kończy na 27- latkach, więc duże rozbicie wiekowe, ale warto próbować swoich sił. Nam się udało. Od nominacji do wyjazdu i przez cały wyjazd ostro trenowałyśmy i się opłacało, zdobyłyśmy VI miejsce, a w pierwszej dziesiątce różnica punktowa była niewielka - podkreśla Justyna Adamska.

Sierpeckie mażoretki mogły pojechać na mistrzostwa dzięki finansowemu wsparciu sponsorów oraz rodziców. Tam mogły zobaczyć najlepszych i zmierzyć się z nimi. Zawodniczki mówią, że teraz mają naładowane baterie i chcą spróbować swoich sił za rok.

- Bez pomocy finansowej nasz udział w mistrzostwach nie byłby możliwy. Chciałabym bardzo wszystkim podziękować. Mojemu bratu Jarkowi za to, że pomógł mi przy opiece nad dziewczynami podczas wyjazdu i był takim drugim trenerem od dyscypliny i motywacji oraz wszystkim, którzy wsparli nas finansowo, chociaż najmniejszą złotówką. Ten wyjazd to nie tylko próba naszych możliwości, ale też szansa na scalenie zespołu, poznanie nowych osób, złapanie bakcyla, bo mażoretki to nie tylko taniec, mażoretki to styl życia. Zapraszamy od września wszystkie otwarte na nowe przygody dziewczęta oraz do odwiedzenia profilu na Facebooku - dodaje trenerka.

JG

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe