WARSZTATY Z ARTYSTĄ

  • 7.06.2017, 10:06
  • JG
WARSZTATY Z ARTYSTĄ
W Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sierpcu w dniach od 23 maja do 2 czerwca odbył się cykl warsztatów rysunku z sierpeckim artystą malarzem Wojciechem Adamem Witkowskim – autorem prezentowanej obecnie w bibliotece wystawy pod tytułem „Inspiracje”.

W zajęciach wzięli udział uczniowie z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Zespołu Szkół nr 1 im. gen. Jose de San Martina oraz Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu. 

- Z uczniami z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego prowadziłem warsztaty dotyczące rysowania portretu.  Rysowaliśmy portrety Jana Pawła II oraz Fryderyka Chopina. W warsztatach uczestniczyli sami chłopcy. Z uczennicami z Zespołu Szkól nr 1 rysowaliśmy postać ludzką, a uczestniczki warsztatów po kolei spełniały również rolę modelek. Tu z kolei wzięły udział same dziewczyny.  Z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 rysowaliśmy zwierzęta. Za modele służyły pluszaki - maskotki. Z każdą grupą warsztaty przebiegały w ten sposób, że na początku była część teoretyczna, potem miały miejsce ćwiczenia z danego tematu zajęć, a następnie uczestnicy wykonywali swoje prace dotyczące tematu zajęć - opowiada Wojciech Witkowski.

- Rysunek ołówkiem, w szczególności postaci, dla wielu osób jest wielkim wyzwaniem, ale znając podstawowe zasady, można osiągnąć ciekawe efekty. Warsztaty z utalentowanym artystą cieszyły się dużym zainteresowaniem, a  uczestnicy chętnie zapoznali się z wystawionymi obrazami pana Wojciecha - podkreśla Małgorzata Barańska z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sierpcu.

JG

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe