PRZYJACIELE Z CAŁEGO ŚWIATA

  • 21.06.2017, 09:51 (aktualizacja 29.06.2017 09:56)
  • Maria
PRZYJACIELE Z CAŁEGO ŚWIATA
Ponad 170 prac wpłynęło na II Konkurs Plastyczno – Integracyjny „Mój przyjaciel z innego kontynentu” zorganizowany przez radnego powiatowego Mariusza Turalskiego oraz Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu. Honorowy patronat nad konkursem objął poseł RP Waldemar Olejniczak.

Organizatorzy konkursu nie spodziewali się, że mimo zbliżającego się końca roku szkolnego i wielu innych zajęć lekcyjnych i nie tylko, ich konkurs spotka się z takim zainteresowaniem sierpeckich szkół i przedszkoli. – Całą zabawę z „kontynentami” rozpoczęliśmy jeszcze w 2013 roku pt. „Afryka”. Wtedy dzieci pracowały w grupach. Tym razem nieco zmodyfikowaliśmy nasz konkurs z uwagi na udział OPP w projekcie dotyczącym integracji, stąd pomysł na tytuł konkursu „Mój przyjaciel z innego kontynentu”, ale już w formule indywidualnej. Cieszę się, że naszą ideę szybko wsparł poseł na Sejm RP pan Waldemar Olejniczak, będąc jej patronem, ale i mecenasem finansowym. Wśród współorganizatorów i dobroczyńców jednocześnie znaleźli się także: kierownik Biura Terenowego ARiMR w Sierpcu pan Jacek Cecelski, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Sierpca pan Krzysztof Rudowski, przewodniczący Komisji Budżetu i Promocji Rady Powiatu Sierpeckiego pan Jarosław Ocicki, wiceprzewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Opieki Społecznej i Zdrowia Rady Miasta Sierpca pan Waldemar Frydrychowicz, przewodniczący Zarządu Osiedla nr4 w Sierpcu pan Wojciech Skorłutowski oraz panowie Mariusz Zimnawoda i Jarosław Zimnawoda - przedstawiciele firmy „Transport i Holowanie”. Wielkie podziękowania należą się także gospodarzowi obiektu, jednemu ze współorganizatorów naszego konkursu, dyrektorowi CKiSz panu Jarosławowi Żmijewskiemu – wyjaśnił pomysłodawca konkursu, radny powiatowy Mariusz Turalski.

 

Wyrównany poziom

Chwilę później do rąk współorganizatorów i mecenasów konkursu trafiły pamiątkowe suweniry. Protokół konkursowy podczas uroczystej gali finałowej w CKiSz odczytali prowadzący finał Małgorzata Trojanowska i Mariusz Turalski. Na konkurs wpłynęły 172 prace plastyczne wykonane w różnych technikach rysunkowych i malarskich, oraz prace przestrzenne w następujących kategoriach wiekowych: przedszkola 3/4 latki - 18 prac, przedszkola 5/6 latki - 74 prace, szkoły podstawowe kl. I-III - 29 prac, szkoły podstawowe kl. IV-VI - 51 prac. Komisja konkursowa w składzie: Mariusz Turalski – przewodniczący, Małgorzata Trojanowska i Andrzej Pyrko nagrodziła aż 53 prace. W kategorii 3-4 latki pierwsze miejsce jury przyznało pracy Igora Przybyłowskiego z MP nr3 w Sierpcu (opiekun Danuta Górkowska). W kategorii 5-6 lat jury przyznało trzy pierwsze miejsca ex aequo. Powędrowały one do Nadii Obuchowicz (OPP Sierpc, opiekun Anna Pypka), Amelii Staniszewskiej (OPP, opiekun Maria Jagodzińska) oraz do Wiktorii Goździkowskiej (MP nr4 Sierpc, opiekun Anna Bigorajska/Sylwia Kamińska). Organizatorzy nie zapomnieli także o koordynatorach konkursu na szczeblu szkolnym. Specjalne dyplomy z podziękowaniem oraz kwiaty odebrały Joanna Gąsiorowska i Joanna Jankowska ze SP nr2 w Sierpcu oraz Marta Gajdkowska i Barbara Woźnicka ze SP nr3 w Sierpcu.

 

Czas na „Mundial 2018”

Potem przyszedł czas na przerywnik muzyczny, podczas którego wokalistki z Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu (Julia Rokitowska, Kinga Świerzyńska) przygotowane przez Małgorzatę Trojanowską zaśpiewały utwory Ani Wyszkoni, Anny Jantar i Sylwii Grzeszczak. Kolejnym punktem gali była niespodzianka, podczas której prowadzący Mariusz Turalski podziękował dyrekcji i wszystkim pracownicom OPP Sierpc, wręczając im kwiaty i dyplomy. Potem przyszedł już czas na dekorację laureatów i wyróżnionych w kategorii szkół podstawowych. W kategorii klas I-III jury przyznało trzy pierwsze miejsca dla: Oliwii Krześniak (OPP, opiekun Maria Jagodzińska), Anny Tyburskiej (OPP, opiekun Maria Jagodzińska) oraz Joanny Gąsiorowskiej (SP nr3, opiekun Małgorzata Sajewska). Wśród ich nieco starszych kolegów z klas IV-VI za najlepsze prace komisja konkursowa uznała te wykonane przez Wiktorię Popławską (SP nr2, opiekun Joanna Gąsiorowska), Annę Łukowską (SP nr2, opiekun Joanna Gąsiorowska) oraz Szymona Sikorskiego (OPP, opiekun Maria Jagodzińska). – Jeszcze raz bardzo serdecznie chciałbym podziękować wszystkim dzieciom, ich nauczycielom i rodzicom oraz wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tego konkursu. Zwłaszcza panu posłowi RP Waldemarowi Olejniczakowi za jego wsparcie. Zobaczymy się ponownie już za rok przy okazji IV Sportowego Plastyczno - Wiedzowego Konkursu „Mundial 2018” – podsumował Mariusz Turalski.

Maria

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe