FESTIWAL PIOSENKI O MIŁOŚCI

  • 21.06.2017, 10:01
  • (dr)
FESTIWAL PIOSENKI O MIŁOŚCI Elżbieta Stawska
Młodzież i seniorzy oddali się romantycznemu śpiewaniu podczas XIV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Romantycznej w Zbicznie na Pojezierzu Brodnickim. W gronie zespołów były też dwie grupy śpiewacze z Sierpca.

13 maja już po raz czternasty w Zbicznie odbył się  Wojewódzki Festiwal Piosenki Romantycznej. Rozrastał się z roku na rok i ma dziś charakter ponadregionalny, a jego pomysłodawczynią jest Maria Lewalska, śpiewaczka z zespołu „Wesołe Kumoszki” ze Zbiczna. Właśnie dlatego w Zbicznie ten przegląd. Organizatorami festiwalu byli: zespół „Wesołe Kumoszki”, wójt gminy Zbiczno oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Zbicznie. W czasie koncertu  wystąpiły zespoły m.in. z Lubawy, Jabłonowa Pomorskiego, Włocławka, Bobrowa, Gruty, Unisławia, Kwidzyna, Świecia nad Osą, Chełmna, Inowrocławia, Solca Kujawskiego, Sierpca, Pokrzydowa, Cierpic, Tylic, Rypina, Bronisławia oraz ze Zbiczna. Podczas imprezy zaprezentowała się także młodzież  ze Zbiczna i Pokrzydowa.  Oklaski zebrali śpiewacy, członkowie zespołów „Sierpczanie” oraz „Weseli Seniorzy” Laureatem festiwalu został zespół „Powiślanki” z Kwidzynia, który wyśpiewał Grand Prix „Zakochanego Wróbelka”. Natomiast statuetkę Orła i tytuł „Osobowość Festiwalu” otrzymał zespół „Pokrzydowianki”. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali drobne upominki, a także dyplomy i puchary.

(dr)
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe