SIERPECCY ROLNICY NAGRODZENI

  • 28.06.2017, 09:23
  • Maria
SIERPECCY ROLNICY NAGRODZENI
Placówka Terenowa KRUS w Płocku była gospodarzem uroczystości dekoracji uczestników etapu regionalnego XV Ogólnokrajowego Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne".

To już XV edycji tego prestiżowego konkursu, do którego w tym roku na terenie całego kraju zgłosiło się dokładnie 1021 gospodarstw rolnych, z  czego 178 z na Mazowszu.

Dwoje laureatów

Z rejonu płockiego w konkursowe szranki stanęło 27 gospodarstw, z czego osiem z terenu powiatu sierpeckiego. Tym bardziej jest nam niezmiernie miło poinformować, że w gronie laureatów znaleźli się rolnicy z powiatu sierpeckiego. Wysokie III miejsce zajęło gospodarstwo państwa Zofii i Krzysztofa Dziurlikowskich (Wilczogóra) z gminy Sierpc. Wyróżnienie trafiło z kolei do państwa Ewy i Michała Lewandowskich (Golejewo) z gminy Gozdowo. Do szóstki nagrodzonych gospodarstw rolnych trafił wysokiej klasy sprzęt, w tym m.in. pilarki, myjki, wyrzynarki, wiertarki i szlifierki.

Teraz czas na dożynki

Podziękowania należą się kierownikowi PT KRUS w Płocku panu Romanowi Lutomierskiemu i pracownikom PT KRUS Płock oraz wszystkim sponsorom. Uczestnicy dekoracji najlepszych rolników byli wdzięczni pani Marlenie Mazurskiej, kierownikowi Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku, za udział w uroczystości i interesującą prelekcję. – Mam nadzieję, że z laureatami Konkursu BGR spotkamy się jeszcze raz i uhonorujemy ich razem z panem posłem RP Waldemarem Olejniczakiem, wójtami oraz starostami podczas Powiatowych Dożynek 3 września w Zawidzu Kościelnym – podsumował kierownik Placówki Terenowej KRUS w Sierpcu Mariusz Turalski.

Maria
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe