WYNIKI MATURZYSTÓW Z ZAWIDZA

 • 5.07.2017, 09:04 (aktualizacja 12.07.2017 09:08)
 • opr. SK
WYNIKI MATURZYSTÓW Z ZAWIDZA
30 czerwca tegoroczni maturzyści poznali wyniki egzaminu maturalnego. Kolejny raz zdawalność uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Zawidzu Kościelnym wyniosła 100%.

Wszyscy absolwenci obowiązkowo przystępowali do egzaminu maturalnego w części ustnej oraz pisemnej. Aby zdać maturę, należało uzyskać co najmniej 30% punktów z egzaminu z każdego w/w etapu. Tegoroczni absolwenci szkół ponadgimnazjalnych obowiązkowo przystępowali również do egzaminu maturalnego z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, dla którego nie było określonego progu zaliczenia.

Wyniki maturzystów z Zawidza są lepsze od średnich kraju i województwa. W liceum maturę zdawało 27 uczniów, w tym 10 przystąpiło do dwóch lub trzech egzaminów na poziomie rozszerzonym. 100% zdawalność, przy zdawalności w skali kraju dla liceum ogólnokształcącego 84,4% to duży sukces. Maturzyści „ogólniaka” z egzaminu pisemnego z języka polskiego na poziomie podstawowym uzyskali 63 %, podczas gdy średni wynik dla kraju wynosi 56% (dla absolwentów liceów ogólnokształcących 59%), a dla województwa mazowieckiego 60%. Zdecydowanie lepiej od uczniów z kraju i Mazowsza tegoroczni absolwenci Liceum Ogólnokształcącego w Zawidzu napisali egzamin z matematyki na poziomie podstawowym. Średni wynik dla ucznia to 85,6%, dla porównania średnia kraju to 54% (dla absolwentów liceów ogólnokształcących 60%), średnia Mazowsza – 57%.  Pięcioro uczniów Liceum w Zawidzu Kościelnym uzyskało z matematyki na poziomie podstawowym 100%.  Równie wysokie wyniki uczniowie uzyskali z języka angielskiego: średnia wyniosła – 82,4% (średnia dla kraju to 71%, średnia województwa to 73%). Na poziomie rozszerzonym uczniowie zdawali następujące przedmioty: matematyka, biologia, chemia, geografia, język angielski.  Z większości przedmiotów średnie szkoły są wyższe niż średnie kraju. Jest to dowodem na to, iż maturzyści mają sprecyzowane zainteresowania i plany odnośnie dalszego rozwoju, co ma kluczowe znaczenie przy wyborze kierunku kształcenia. Najlepsze wyniki na poziomie rozszerzonym uczniowie osiągnęli z języka angielskiego. Średni wynik dla szkoły to 81,75%,  podczas gdy średni wynik dla kraju to 60%, dla województwa – 63%. Równie dobrym wynikiem mogą się pochwalić uczniowie zdający matematykę: średni wynik to 64,3%  (średnia kraju – 37%, średnia kraju dla absolwentów liceów – 47%, średnia Mazowsza – 41%). Na uwagę zasługuje także wynik z geografii - uczniowie „ogólniaka” z Zawidza uzyskali średnią - 46,15%- wyższą od kraju (31%) i województwa (34%). Średni wynik z biologii – 36,4% - jest bardzo zbliżony do średniej dla kraju – 37%. Nieco słabiej uczniowie  poradzili sobie z chemią. Średni wynik dla szkoły to – 29%, przy średniej dla kraju – 41%.

Najwyższymi średnimi wynikami w szkole ze wszystkich egzaminów na poziomie podstawowym i rozszerzonym mogą się pochwalić następujące osoby:

 1. Paulina Gierzyńska – 82,75%
 2. Anna Karolina Krupińska – 81,3% (100% z matematyki na poziomie podstawowym)
 3. Bartłomiej Łukasz Piotrowski – 80% (100% z matematyki na poziomie podstawowym)
 4. Aleksandra Topolewska – 79% (100% z matematyki na poziomie podstawowym)
 5. Klaudia Adamowicz – 78,5% (100% z matematyki na poziomie podstawowym).

W Technikum w Zawidzu maturę zdawało 15 uczniów. Zdawalność wyniosła 93%, jedna osoba nie zdała egzaminu z jednego przedmiotu i będzie go mogła powtórzyć w sierpniu. Przy zdawalności w skali kraju dla technikum 67,9%  wynik  uczniów z Zawidza jest powodem do zadowolenia i dowodem na to, że ciężka praca ze strony uczniów i nauczycieli naprawdę się opłaca. Maturzyści Technikum z egzaminu pisemnego z języka polskiego na poziomie podstawowym uzyskali średnią 62 %, podczas gdy średni wynik dla kraju wynosi 56% (dla absolwentów techników 51%), a dla województwa 60%. Średni wynik dla ucznia Technikum w Zawidzu z matematyki na poziomie podstawowym to 66,8%, dla porównania średnia kraju to 54% (dla absolwentów techników 45%), a średnia Mazowsza – 57%.  Równie wysokie wyniki uczniowie uzyskali z języka angielskiego: średnia wyniosła – 62% (średnia w skali kraju dla technikum to 61%), nieco słabiej wypadł język rosyjski – 40% (średnia w skali kraju  dla technikum wyniosła 53,% a w skali województwa 51% ). Na poziomie rozszerzonym uczniowie Technikum zdawali geografię i matematykę. Średni wynik z geografii to 35,7%  (średnia kraju – 31%, średnia kraju dla absolwentów techników – 23%), średni wynik z matematyki wyniósł – 46% (średnia w skali kraju wyniosła 37%).

Najwyższymi średnimi wynikami w szkole ze wszystkich egzaminów na poziomie podstawowym i rozszerzonym mogą się pochwalić następujące osoby:

 1. Anna Wiśniewska– 78%
 2. Damian Mysielski – 61,5%
 3. Marlena Patrycja Kluska – 61%
 4. Kinga Pajewska – 60,5%
 5. Cezary Kwiatkowski – 60%

W Technikum dla Dorosłych w Zawidzu zdawalność egzaminu maturalnego wyniosła 100%.

opr. SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe