JUBILEUSZOWA BIESIADA W MOCHOWIE

  • 5.07.2017, 09:16 (aktualizacja 12.07.2017 09:19)
  • opr. JG
JUBILEUSZOWA BIESIADA W MOCHOWIE
W sobotę, 1 lipca, na placu przed halą sportową w Mochowie odbyła się X Regionalna Biesiada Seniorów.

Uroczystość otworzył wójt gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski, życząc wszystkim seniorom pogody ducha, szacunku od młodszych pokoleń, uznania dla wkładu wniesionego w wychowanie dzieci, wnuków i prawnuków. W spotkaniu uczestniczyli ponadto wicestarosta sierpecki Juliusz Gorzkoś wraz z członkiem Zarządu Powiatu Sierpeckiego Sławomirem Olejniczakiem oraz wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Marcinem Błaszczykiem. Biesiadę poprowadził, jak zawsze ze szczyptą humoru, Henryk Starczewski.  Sobotni przegląd był okazją do prezentacji chórów, zespołów i kapeli z klubów seniora z terenu nie tylko województwa mazowieckiego, ale również  kujawsko – pomorskiego.  Przy dźwiękach biesiadnej muzyki zebrani bawili się wyśmienicie, bez względu na kapryśną pogodę. Wszystkim towarzyszyły dobre humory. Podczas Biesiady zaprezentowali się chór "Złota Jesień" z Mochowa, będący jednocześnie gospodarzem imprezy, którego przewodniczącą od ponad 10 lat jest Ewa Starczewska, zespół wokalno-instrumentalny "Uśmiech Seniora" z Drobina, zespół wokalno-instrumentalny "Daszynianki" z Daszyny, zespół wokalno-instrumentalny "Radosne Serca" z Łęgu, chór "Retro-Orlen-Klub" z Płocka, chór "Vena" z Tłuchowa, chór "Melodia" ze Szczawina Kościelnego, zespół wokalny "Bandoska" z Koziebród, zespół wokalny "Bielszczanie" z Bielska, chór "Złota Jesień" z Radzanowa, zespół folklorystyczny "Srebrny Włos" z Rypina, zespół wokalno-instrumentalny "Wrzosy" z Rypina, chór "Nad Wkrą" z Bieżunia, zespół wokalny "Walentynki" z Rypina, chór "Sami Swoi" z Obrowa, zespół wokalno-instrumentalny "Sami Swoi" z Brudzenia Dużego, chór "Lubiczanie" z Lubicza Górnego, chór "Skrwilenianki" ze Skrwilna, chór "Dolina Drwęcy" z Lubicza Górnego, „Kapela Pana Janka” z Mochowa, zespół wokalno-instrumentalny "Sierpczanie" z Sierpca, duet "Eden" z Lubicza Górnego,   zespół wokalno-instrumentalny "Weseli Seniorzy" z Sierpca,   solista Kazimierz Radwański z Brudzenia Dużego, kapela "Dolina Drwęcy" z Lubicza Górnego.
Swoje umiejętności zaprezentował również Zespół Tańca Ludowego działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Mochowie. Każdy uczestnik przeglądu otrzymał pamiątkowy puchar wraz z dyplomem. Regionalna Biesiada Seniorów - przegląd chórów i zespołów wokalnych -  odbyła się pod honorowym patronatem marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika oraz starosty powiatu sierpeckiego Jana Laskowskiego.

opr. JG

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe