NOC ŚWIĘTOJAŃSKA

  • 5.07.2017, 09:21 (aktualizacja 12.07.2017 09:26)
  • Ola
NOC ŚWIĘTOJAŃSKA
Mieszkańcy Sierpca zgromadzili się wokół Jeziórek, by wspólnie świętować nadejście lata. Jak co roku obchodom nocy świętojańskiej towarzyszyły występy taneczne, śpiewy, nie obyło się też bez tradycyjnego puszczania wianków.

Mimo niesprzyjającej pogody mieszkańcy Sierpca ochoczo przybyli pod scenę znajdującą się w pobliżu Jeziórek. Czekało na nich sporo atrakcji: od godziny 17:00 przy scenie plenerowej odbywały się warsztaty plecenia wianków, nieco później sobotnie popołudnie umilały występy artystyczne podopiecznych Centrum Kultury i Sztuki oraz Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Na scenie pojawiły się m.in. Zespoły Tańca Nowoczesnego z CKiSz oraz Ludowy Zespół Artystyczny „Kasztelanka”. Mieszkańcy mogli również wysłuchać prezentacji wokalnych. Najmłodsi uczestniczyli w wielu zabawach organizowanych wokół sierpeckich Jeziórek.

Wieczorem nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Wianek na noc świętojańską”. Jury oceniło wianki w kilku indywidualnych kategoriach oraz jednej grupowej. Zwycięzcom wręczono pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Przyznano również wiele wyróżnień. Wśród młodszych uczestników konkursu zwyciężyła Dominika Spłocharska, zaś w kategorii wiekowej 40-60 lat – pierwsze miejsce zajęła pani Anna Rochowicz. W kategorii grupowej najlepsza okazała się Miejska Biblioteka Publiczna w Sierpcu. Jury przyznało również nagrodę i pamiątkowy dyplom ośmioletniej Marysi za najładniejszy świętojański wianek na głowę.

Po rozstrzygnięciu konkursu odbyła się parada z wiankami wokół Jeziórek. Tradycyjnie mieszkańcy puścili na wodę swoje świętojańskie wianki. Zwieńczeniem tegorocznych obchodów nocy świętojańskiej był występ gwiazdy wieczoru – zespołu „Silverheads Rock & Blues Band”.

Ola

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe