BADMINTONIŚCI Z UKS „SERW” POWOŁANI DO KADRY WOJEWÓDZKIEJ

• 5.07.2017, 09:34
  • Radek
To był przełomowy sezon dla zawodników UKS „Serw” przy Szkole Podstawowej nr 3 w Sierpcu. Po raz kolejny zajęli bardzo wysokie miejsca w klasyfikacjach generalnych zawodów w Płocku i Warszawie. Przełomowy był dlatego, że klub doczekał się powołań do kadry Mazowsza.

Mam przed sobą list. Nie jest to zwykły list. Wielokrotnie na łamach tej gazety pisałem o zmaganiach badmintonistów z Sierpca. W Sierpcu cztery lata powstał uczniowski klub sportowy. Pasjonaci nazwali go Serw. I tak samo jak ten list, który leży przede mną, nie jest to zwykły klub. To klub, w którym od początku jego istnienia do pracy wzięło się wiele osób. Pracę wykonują rodzice, wykonuje trener, wykonuje zarząd i ci najważniejsi, czyli zawodnicy. Młodzi badmintoniści już w pierwszym sezonie startów wdarli się przebojem na mazowieckie „pudła”. Ktoś zapyta, jak to możliwe? Otóż jak widać, jest to możliwe. Na własne oczy wielokrotnie widziałem, jaką chęć do gry w badmintona mają ci młodzi ludzie. W ich oczach była i jest radość z gry, a od tego może być już tylko krok do sukcesu. Ale ten krok sam się nie zrobił. Wykwalifikowany instruktor Janusz Jezierski, który sam regularnie gra w badmintona i może nawet jest pierwszym idolem tych sportowców, sprawił, że oni też „połknęli bakcyla”. Ciężkie treningi, regularność i zaangażowanie sprawiało, że sierpczanie coraz częściej stawali na podium w zawodach Międzyszkolnej Płockiej Ligi Młodzików Badmintona oraz Grand Prix Mazowsza w badmintona. Najstarsi zawodnicy z klubu już teraz grają w Sierpcu w dorosłej amatorskiej lidze, strasząc starych mistrzów. I dzięki temu, że trenują, kiedyś nadejdzie zmiana na tronie.

Sezon 2016/2017 to kolejny rok zmagań we wspomnianych zawodach w Płocku i w Warszawie. I znowu Serw nie zawiódł. W płockich zawodach trzecim na podium w kategorii młodzik klas V i VI był Adam Lisicki z SP w Goleszynie. Drugie miejsce w tej samej kategorii, tyle że wśród dziewcząt, zajęła Zuzanna Dul ze SP nr 2 w Sierpcu. Mistrzem ligi w kategorii klasa IV i młodsi został Kajetan Żmijewski z SP nr 3 w Sierpcu, pokonując w finale swojego kolegę Bartosza Joniaka także ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sierpcu. Mistrzynią ligi w kategorii klasa IV i młodsi została Julia Trębińska ze SP w Goleszynie. W klasyfikacji generalnej Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu stanęła na trzecim miejscu podium. Czwarte zajęła Szkoła Podstawowa w Goleszynie, a piąte Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu. Na ósmej pozycji zmagania zakończyła Szkoła Podstawowa w Sudragach. Jak widać, dzięki temu klubowi w badmintona świetnie gra także kilka innych szkół z powiatu sierpeckiego.

Kolejnymi zmaganiami, które dobiegły końca w tym sezonie jest Grand Prix Mazowsza. W kategorii dziewcząt do 13 lat poz. A na trzecim miejscu podium stanęła Zuzanna Dul. Wicemistrzynią kategorii do lat 11 została Julia Trębińska. Trzecie miejsce w kategorii do lat 9 zajęła Oliwia Krześniak.

Na drugiej pozycji w kategorii do lat 11 poz. A zmagania zakończył Kajetan Żmijewski. Drugi w kategorii do lat 9 był Dawid Wochowski. W swoim pierwszym, debiutującym sezonie drugie miejsce w kategorii do lat 7 zajął Maksymilian Żmijewski.

Sierpecki UKS zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając wiele warszawskich klubów, klub z Płocka, klub z miejscowości Opacz. Jeszcze raz podkreślam, że przedstawione przeze mnie wyniki to nie pojedynczy turniej, a całoroczne zmagania. Jak trzeba być systematycznym, aby osiągać takie sukcesy? Tego uczą w UKS „Serw”.

To teraz napiszę Państwu, co to za niezwykły list leży przede mną. Zatytułowany jest „powołanie”. Mówi o tym, że czwórka zawodników UKS „Serw”, tj. Zuzanna Dul, Bartosz Joniak, Maja Kilanowska i Kajetan Żmijewski zostali powołani przez Mazowiecki Okręgowy Związek Badmintona na zgrupowanie sportowe kadry wojewódzkiej w badmintonie, które odbędzie się w Ornecie. List podpisał prezes Mazowieckiego Związku Badmintona. Powołani wiedzą, ile treningów, ile zawodów na to czekali. Tylko oni wiedzą, ile godzin spędzili na kortach, ile rozmawiali o badmintonie. Tylko oni wiedzą, jak często na treningi musieli przyprowadzać i odbierać ich rodzice. Jak widać było warto. Powołania dostali najstarsi zawodnicy z klubu. Gratuluję zawodnikom i ich rodzinom pięknych wyników w sezonie 2016/2017. Wierzę, że za rok powołania dostaną też inni zawodnicy, bo każda z tych młodych osób na to zasługuje i ciężko pracuje.