MAZUR CORAZ BLIŻEJ I LIGI !!

  • 5.07.2017, 09:37
  • Mariusz
MAZUR CORAZ BLIŻEJ I LIGI !!
Przed tygodniem podaliśmy informację o ewentualnej szansie powrotu MKS Mazur Sierpc na łono I ligowców. Przez te parę dni kilka spraw poszło mocno do przodu i dziś szanse na grę Mazura w tej klasie rozgrywkowej można ocenić na 99%. Oficjalny komunikat w tej sprawie Kolegium Ligi ZPRP ma wydać 7 lipca.

Jak przed tygodniem pisaliśmy na naszych łamach, zaświeciło światełko w tunelu na powrót drużyny MKS Mazur Sierpc w szeregi I ligowców. O tym, czy sierpczanie zagrają w tej klasie rozgrywkowej miały zdecydować następne dni, a głównie czynniki finansowe.

 

Lepiej grać z mocniejszymi

Władze Mazura przystąpiły do trudnej misji powiększenia budżetu, a zawodnicy i trener nie kryli zadowolenia z szansy dalszego podnoszenia umiejętności wśród I ligowców oraz dostarczania frajdy swoim kibicom. – Jeśli chodzi o poziom sportowy i samą rywalizację, już cieszymy się na taką możliwość. Co więcej, na najbliższy sezon celem minimum nie będzie utrzymanie, ale walka o środek tabeli. Trzeba sobie stawiać ambitne cele. Dla zawodników gra w I lidze to kwestia większej motywacji i mobilizacji. Lepiej przegrać z mocnym rywalem w I lidze, niż wygrać ze zdecydowanie słabszym w II lidze, bo mecze z silnymi rywalami pokazują nasze braki i mobilizują do dalszej pracy i podnoszenia umiejętności. Choć z drugiej strony oczywiście nie zamierzamy przegrywać, chcemy, by kibice w Sierpcu zobaczyli sporo zwycięstw swojej drużyny. Jeśli chodzi o sam skład kadrowy, to trzon zespołu zostaje zachowany i to mnie bardzo cieszy. Oczywiście będziemy szukać wzmocnień na dwóch pozycjach i już rozglądamy się po „okolicznym rynku”. Chcemy, by byli to gracze, którzy chcą solidnie trenować z drużyną. Cieszę się, że zostaje z nami II trener Łukasz Białaszek, z którym świetnie mi się współpracuje. Jest to człowiek pełen pasji oraz zaangażowania i świetnie się uzupełniamy. Jeśli chodzi o budżet, to wolę by w tej kwestii wypowiedziały się władze klubu, ale wszystko idzie chyba w dobrą stronę – powiedział trener MKS Mazur Sierpc, Marek Listkowski.

 

Rozmowy trwają

Co do spraw finansowych, to Mazur, by zbilansować budżet na poziom I ligi, potrzebował jeszcze około 50 tysięcy złotych. Rozmowy w tej sprawie z potencjalnymi sponsorami prowadzi zarząd klubu. – Tydzień temu podjęliśmy decyzję, że zgłaszamy swój akces do I ligi. Skoro władze ligi doceniły nasz klub pod względem sportowym i organizacyjnym, to nie możemy zawieść ich zaufania. Nie każdy otrzymuje możliwość powrotu do I ligi. W chwili obecnej trwa dopinanie budżetu. Toczą się rozmowy z potencjalnymi sponsorami i więcej na tę chwilę oczywiście nie mogę powiedzieć – przyznał prezes MKS Mazur Sierpc, Jerzy Listkowski. Ostateczną (oficjalną) decyzję o starcie MKS Mazur w rozgrywkach grupy A, I ligi podejmie Kolegium Ligi ZPRP w dniu 7 lipca. Jak wszyscy kibice szczypiorniaka i sportu w ogóle w Sierpcu dobrze wiedzą, nasza drużyna piłki ręcznej seniorów zakończyła sezon 2016/2017 na 13 miejscu w ligowym zestawieniu, ale swoją postawą na parkiecie zdobyła sobie uznanie nie tylko w sierpeckim środowisku piłki ręcznej.

Mariusz
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe