Arsenał! Ponad 2000 pocisków!

  • 12.07.2017, 09:42 (aktualizacja 19.07.2017 08:42)
  • red.
Arsenał! Ponad 2000 pocisków!
We wtorek 4 lipca do Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu zgłosił się leśniczy, informując, że w trakcie obchodu lasu zauważył pod runem leśnym 5 sztuk pocisków mogących pochodzić z czasów II wojny światowej.

Skierowani na miejsce policjanci po oględzinach znaleziska  potwierdzili, że odnalezione niewybuchy to pociski artyleryjskie z okresu II wojny światowej. Miejsce odnalezionych pocisków zostało zabezpieczone poprzez wystawienie posterunku stałego i blokadę dróg, a o znalezisku powiadomiono jednostkę wojskową. Już następnego dnia okazało się, że to tylko część  niewybuchów, a rozpoczęte przez saperów prace przy wydobywaniu i zabezpieczeniu niewybuchów potwierdziły , że  tych niebezpiecznych przedmiotów może być więcej. W trakcie dwóch kolejnych dni  żołnierze z patrolu minersko saperskiego podczas poszukiwań odnaleźli łącznie w ziemi ponad 2 tysiące pocisków artyleryjskich różnego kalibru, począwszy od amunicji strzeleckiej, poprzez pociski artyleryjskie, pociski rakietowe, a nawet bomby lotnicze o wadze blisko 100 kg każda. Odnalezione pociski na terenie gminy Sierpc zostały zabezpieczone  przez patrol rozminowywania i przetransportowane w bezpieczne miejsce. 

Przypominamy. 
Pomimo upływu wielu lat znajdujące w się w ziemi  niewybuchy lub niewypały mogą zachować swoje właściwości zagrażające życiu lub zdrowiu ludzi, dlatego też w przypadku znalezienia chociażby najmniejszego pocisku lub niewypału nie należy go dotykać, oglądać czy przenosić, lecz natychmiast poinformować o znalezisku Policję.

red.

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kaszuby_abel
kaszuby_abel 25.07.2017, 00:06
niezły zbiorek

Pozostałe