OTOZ Animals szuka domu dla Szakala

  • 12.07.2017, 08:58 (aktualizacja 19.07.2017 09:01)
  • JG
OTOZ Animals szuka domu dla Szakala OTOZ Animals
Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals zajęło się psem zabranym z Dziembakowa pod Sierpcem. Pies nie wygląda na bezdomnego. Tęskni za domem.

- Nasze inspektorki od razu wyruszyły na pomoc, w tym czasie był umówiony weterynarz dyżurujący w Płocku, który już wiedział o wszystkim i czekał na sygnał. Także w tym czasie szukaliśmy miejsca dla psa, lecznica zgodziła się go przechować przez noc, a od rana miał zapewnione lokum. Akcja ratownicza perfekcyjnie przygotowana w pół godziny. Na szczęście okazało się, że pies nie został tak drastycznie skatowany, a pogryziony przez innego psa. Z ucha ciekła mu krew, na ciele miał rany, lekarz weterynarii zaopatrzył go i podał leki - opowiadają inspektorki OTOZ Animals w Płocku.
Następnego dnia odebrano psa, który był tak wystraszony, że reagował agresją.  Jednak dzięki pomocy weterynarza udało się go zabrać z lecznicy. Szakal nadal się bardzo boi, reaguje agresją i nie można się do niego zbliżyć. Widać, że tęskni za domem, jest zrezygnowany i smutny.
- Jesteśmy pewni, że miał dom. Czy został porzucony, czy może wypuścił się za sukami i przytrafiła mu się historia z pogryzieniem? Nawet osoba, u której obecnie jest Szakal w  awaryjnym kojcu, a opiekowała się kilkoma naszymi psami, stwierdziła, że między nim a pozostałymi jest ogromna różnica. Ten jest smutny i załamany, jakby miał zaraz zasnąć i nie chcieć się obudzić - opowiadają inspektorzy z OTOZ Animals. Podkreślają, że Szakal bardzo źle znosi obecną sytuację. Nie ma apetytu, bardzo się boi, próbuje się bronić przed obecną sytuacją zębami. Przebywa w tymczasowym kojcu pod Płockiem. Szakal został oceniony na około 3 lata, jest małym psem, ale krępym.  Potrzebuje pomocy finansowej, która pokryłaby koszty leczenia i utrzymania, ale głównie szuka swojego pana. Jeżeli ktoś poznał Szakala i wie, do kogo należy, proszony jest o pilny kontakt z OTOZ Animals pod numerem telefonu 731 690 969. 

JG
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe