Akcja „Prędkość”

  • 2.08.2017, 09:15
  • opr. SK
Akcja „Prędkość” KPP w Sierpcu
Za nami kolejna policyjna akcja dyscyplinowania kierowców, którzy łamią fundamentalne zasady prawa o ruchu drogowym.

19 policjantów, w tym 18 funkcjonariuszy drogówki, wzięło udział w weekendowych działaniach. Kontrole prędkości prowadzone były z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, lokalizacja punktów pomiaru prędkości często ulegała zmianie, a wyznaczone miejsca dokonywanych pomiarów były wynikiem bieżących analiz stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu sierpeckiego. Podczas działań sierpeccy policjanci skontrolowali 105 pojazdów, w tym w 65 przypadkach kontrole były związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Wobec sprawców wykroczeń policjanci stosowali przewidziane prawem kary i środki karne. 
Ujawniono także jeden przypadek przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym, zatrzymując kierowcy prawo jazdy.  Wśród poruszających się po drogach powiatu sierpeckiego znalazł się również jeden kierujący, który podjął ucieczkę celem uniknięcia kontroli drogowej, za co również zatrzymano mu prawo jazdy, a za swój czyn będzie odpowiadał przed sądem za dopuszczenie się przestępstwa.

opr. SK
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe