Budowa ulicy za ulicą

  • 2.08.2017, 09:22 (aktualizacja 09.08.2017 09:24)
  • opr. SK
Budowa ulicy za ulicą SK
Mieszkańcy tak zwanych „Iksów” w najbliższych tygodniach mogą spodziewać się utrudnień, a to za sprawą zbliżającej się budowy trzech ulic: Sielskiej, Wiejskiej i Włościańskiej.

3 sierpnia upływa termin składania ofert dopuszczających do udziału w postępowaniu przetargowym na budowę ulic. 
Budowa ulicy Sielskiej wraz ze zjazdami, o nawierzchni z kostki betonowej, z jezdnią dwukierunkową o szerokości pięciu metrów, z dopuszczeniem ruchu pieszego przebiegać będzie na odcinku 162mb. Powstanie odcinek sieci deszczowej z włączeniem do istniejącej już sieci kanalizacji deszczowej, studnia rewizyjna i studzienki ściekowe z osadnikiem. Dodatkowo zostanie przeprowadzona regulacja istniejących studni kanalizacji sanitarnej i zasuw wodociągowych do projektowanej niwelety ulicy.         Budowa ulicy Wiejskiej obejmie odcinek około 136 mb również  z jezdnią dwukierunkową o szerokości pięciu metrów, o nawierzchni z kostki betonowej wraz ze zjazdami i chodnikiem po jednej stronie jezdni o szerokości 2 metrów i trawnikami. Na końcu ulicy zaprojektowano plac do zawracania dla samochodów osobowych. Powstanie kanał deszczowy z rur PCV, włączony do istniejącej już studni kanalizacji sanitarnej.
Nową nawierzchnią na odcinku 175 mb będą cieszyć się mieszkańcy ulicy Włościańskiej. W przypadku tej drogi dodatkowo rozbiórce ulegną dwie studzienki ściekowe, a w ich miejsce wykonane zostaną cztery studzienki z osadnikiem.                             Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na 23 października tego roku.

opr. SK

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe