XXIV Ogólnopolski Plener Plastyczny

  • 2.08.2017, 09:44
  • Ola Falkowska
XXIV Ogólnopolski Plener Plastyczny
W miniony czwartek, 27 lipca, w Centrum Kultury i Sztuki odbył się wernisaż zwieńczający XXIV Ogólnopolski Plener Plastyczny. Na wystawie zaprezentowano dzieła 29 artystów biorących udział w tegorocznym wydarzeniu. Wszystkie prace powstały podczas Pleneru, który miał miejsce w naszym mieście w dniach od 17 do 28 lipca br.

W Galerii Sztuki zgromadziło się wiele zainteresowanych osób – pojawili się m.in. Burmistrz Miasta Sierpca Jarosław Perzyński wraz z wiceburmistrz Ewą Leszczyńską, którzy podziękowali twórcom na udział w tegorocznym Plenerze i wyrazili chęć kontynuowania wydarzenia. Prezentowane prace przedstawiają piękno naszego miasta - malownicze krajobrazy Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, czyli charakterystyczne domy z dachem krytym słomą, drewniany wiatrak oraz ule. Twórcy uwiecznili na obrazach m.in. sierpecki Ratusz, kościoły oraz ukwiecone pola i łąki. Każdy z uczestników tegorocznego pleneru otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek. Dzieła artystów można podziwiać w sierpeckim Centrum Kultury i Sztuki przez najbliższe dwa miesiące. 

Ola Falkowska

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe