Palił się kombajn, prasa i rżysko

  • 9.08.2017, 10:14 (aktualizacja 16.08.2017 10:16)
  • opr. red.
Palił się kombajn, prasa i rżysko
4 sierpnia w Żytowie (gmina Zawidz) palił się kombajn zbożowy, zaś w Rzeszotarach Zawadach (gmina Rościszewo) w ogniu stanęło 30 arów rżyska, a z kombajnu wydobywał się dym.

Ze zgłoszenia od CPR Radom wynikał o, że pali się kombajn zbożowy na drodze krajowej nr 10. Po dojechaniu zastępów straży na miejsce zdarzenia stwierdzono, że kombajn stoi na polu przy posesji właściciela. Pierwsze działania gaszenia podjął właściciel sprzętu, korzystając z gaśnicy i odłączając akumulator od pojazdu. Działania przybyłych zastępów polegały na podaniu jednego prądu wody. Pożar był wynikiem zwarcia instalacji elektrycznej silnika. W Rzeszotarach jako pierwszy na miejsce przybył zastęp OSP Rościszewo, który ustalił, że z kombajnu zbożowego wydobywa się dym i pali się około 30 arów rżyska. Działania polegały na ugaszeniu kombajnu i przelaniu rżyska wodą. W niedzielę, 6 sierpnia, w godzinach popołudniowych w Borkowie Kościelnym podczas prac polowych doszło do zapalenia się słomy znajdującej się wewnątrz prasy. Dzięki odpowiedzialności operatora ciągnika i posiadanego przy sobie sprzętu skutecznie zdusił on pożar przed przybyciem JOP.

opr. red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe