Konopie oraz susz marihuany

  • 16.08.2017, 09:30
  • opr. red.
Konopie oraz susz marihuany
Sierpeccy kryminalni odnaleźli i zabezpieczyli blisko 100 krzewów konopi indyjskich oraz ponad kilogram suszu marihuany. Podejrzany to 27-letni mężczyzna.

Kryminalni z Sierpca dzięki swojej pracy operacyjnej ustali miejsce, gdzie mogły być uprawiane duże ilości konopi indyjskich. We wtorek, 8 sierpnia, funkcjonariusze weszli na jedną z prywatnych posesji. Informacje uzyskane przez policjantów w pełni się potwierdziły. Rosnące za budynkami gospodarczymi rośliny w różnych fazach wzrostu od 40 do 150 cm wysokości posadzone były w doniczkach w specjalnie przygotowanym podłożu, a znajdujące się w pobliżu urządzenia oraz środki chemiczne do pielęgnacji i ochrony roślin wskazywały na dozorowanie plantacji. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 92 krzewy. Ponadto na terenie posesji policjanci odnaleźli w różnych miejscach torebki foliowe z zawartością ponad 0,5 kg suszu roślinnego marihuany oraz niewielką ilość amfetaminy. Kryminalni rozpoczęli poszukiwania 27-letniego mężczyzny, który mógł mieć związek z uprawą i znalezionymi narkotykami. Podejrzany dobrowolnie zgłosił się do prokuratury. Zatrzymany do wyjaśnienia 27-letni sierpczanin pod koniec tygodnia usłyszał zarzuty uprawy oraz posiadania środków odurzających wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

opr. red.

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe