POŻAR W OSIEKU

  • 16.08.2017, 09:40
  • escriba
POŻAR W OSIEKU
O godzinie 15:50 w środę dziewiątego sierpnia Straż Pożarna została powiadomiona o pożarze w miejscowości Osiek gmina Mochowo. W ciągu kilku minut na miejsce przybyła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG z oddalonego o około 3 km Ligowa, a nieco później także jednostka Ratowniczo – Gaśnicza z Sierpca.

Po przybyciu na miejsce strażacy z OSP Ligowo pod dowództwem dh Marcina Wasiaka ustalili, jak poinformowała nas Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu, że „mieszkańcy własnymi siłami przystąpili do próby ugaszenia palącej się słomy po kombajnie. Działania mieszkańców ograniczyły rozprzestrzenianie się pożaru”. Po przybyciu JRG z Sierpca, pod kierownictwem st. asp. Dariusza Wojciechowskiego, strażacy wspólnie kontynuowali dogaszanie palącej się słomy. W wyniku tego pożaru zniszczeniu uległa słoma na gruntach rolnych o powierzchni 3 arów. Według w/w źródła informacji przypuszczalną przyczyną pożaru mogła być „iskra z tłumika ciągnika rolniczego”. Ogólnie w akcji ratowniczej uczestniczyło siedmiu strażaków, trzech z OSP  KSRG Ligowo i czterech z JRG Sierpc. 
Na szczęście dzięki szybkiej reakcji mieszkańców Osieka i Straży Pożarnej tym razem nikomu nic się nie stało, a straty materialne są niewielkie. Jednakże takie wydarzenia przypominają o konieczności zachowania wszelkich środków zapobiegawczych, gdyż  przysłowie  „Lepiej dmuchać na zimne, niż poparzyć się gorącym”, w tym przypadku możemy potraktować dosłownie. 

escriba
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe