POŻAR W OSIEKU

  • 16.08.2017, 09:40
  • escriba
POŻAR W OSIEKU
O godzinie 15:50 w środę dziewiątego sierpnia Straż Pożarna została powiadomiona o pożarze w miejscowości Osiek gmina Mochowo. W ciągu kilku minut na miejsce przybyła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG z oddalonego o około 3 km Ligowa, a nieco później także jednostka Ratowniczo – Gaśnicza z Sierpca.

Po przybyciu na miejsce strażacy z OSP Ligowo pod dowództwem dh Marcina Wasiaka ustalili, jak poinformowała nas Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu, że „mieszkańcy własnymi siłami przystąpili do próby ugaszenia palącej się słomy po kombajnie. Działania mieszkańców ograniczyły rozprzestrzenianie się pożaru”. Po przybyciu JRG z Sierpca, pod kierownictwem st. asp. Dariusza Wojciechowskiego, strażacy wspólnie kontynuowali dogaszanie palącej się słomy. W wyniku tego pożaru zniszczeniu uległa słoma na gruntach rolnych o powierzchni 3 arów. Według w/w źródła informacji przypuszczalną przyczyną pożaru mogła być „iskra z tłumika ciągnika rolniczego”. Ogólnie w akcji ratowniczej uczestniczyło siedmiu strażaków, trzech z OSP  KSRG Ligowo i czterech z JRG Sierpc. 
Na szczęście dzięki szybkiej reakcji mieszkańców Osieka i Straży Pożarnej tym razem nikomu nic się nie stało, a straty materialne są niewielkie. Jednakże takie wydarzenia przypominają o konieczności zachowania wszelkich środków zapobiegawczych, gdyż  przysłowie  „Lepiej dmuchać na zimne, niż poparzyć się gorącym”, w tym przypadku możemy potraktować dosłownie. 

escriba
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe