II Festiwal Smaków dobiegł końca

  • 16.08.2017, 09:47 (aktualizacja 23.08.2017 09:54)
  • TL
II Festiwal Smaków dobiegł końca
Impreza trwająca trzy dni na stadionie miejskim, tj. od 11 do 13 sierpnia, przyciągnęła tysiące ludzi, a to za sprawą gwiazd muzyki, jak również przygotowanych atrakcji.

Gwiazdą (wybraną drogą internetowego głosowania) pierwszego dnia II Kasztelańskiego Festiwalu Smaków był polski raper O.S.T.R. Ponadto na sierpeckiej scenie pojawili się: Balon Nowy, We Play Blues, CzK i BIG CHILD, SkumajToKotejro oraz Biga plus. Organizator imprezy burmistrz Jarosław Perzyński, przy wsparciu sponsorów, przez trzy dni zapewnił największe w Polce dmuchawce, z których z ogromną radością korzystały dzieci. Dla przybyłych gości nie zabrakło stoisk z lokalnymi przysmakami i nie tylko, chętni mogli wziąć udział w wielu konkursach z ciekawymi nagrodami.                                                              Drugiego dnia na wszystkich przybyłych czekały występy The Engineers,  Band, Goosebumps, Loosehead. Między koncertami na scenie miały miejsce konkursy prowadzone przez Mateusza Borkę - dziennikarza i komentatora sportowego. Punktem kulminacyjnym drugiego dnia Festiwalu był występ mega gwiazdy, jaką jest Sylwia Grzeszczak. Wokalistka wraz z zespołem dała około półtoragodzinny show. Fani Sylwii i nie tylko usłyszeli jej największe hity, m.in. „Małe rzeczy”, „Księżniczka”, „Bajka” czy „Tamta dziewczyna” Koncert zakończono selfie z publicznością.

Niedziela była ostatnim Dniem Festiwalu Smaków zorganizowanego w naszym mieście. Również i tym razem atrakcji nie zabrakło. Były jak zwykle konkursy Kasztelana, w tym finał poprowadzony przez Mateusza Borkę. Dwie osoby wróciły do domu z telewizorami, a wszyscy uczestnicy z upominkami. Przed godziną 18. rozpoczął się koncert, na którym jako pierwsza zaprezentowała się Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Sierpcu. Później zebranej coraz tłumniej publiczności zagrał zespół The Presya, który prezentując znane covery, był bardzo dobrze przyjęty przez publikę. Po tym sierpeckim zespole na scenę wyszli weterani nurtu Disco Polo, czyli grupa Skaner. Lider zespołu Robert Sasinowski szybko złapał świetny kontakt z publicznością, której było coraz więcej pod sceną. Przeboje takie jak „Nadzieja” czy „Lato w Kołobrzegu” nuciły setki obecnych sierpczan i osób przyjezdnych. Ten mający już 24 lata zespół był świetną rozgrzewką przed kolejną kapelą, znacznie młodszą, ale nie mniej znaną. Grupa Playboys w swoim repertuarze ma kilkadziesiąt hitów i każdy wielbiciel disco polowej sceny zna takie przeboje jak „Wyśmienicie” czy „Zwariowałem”. Prawdziwą eksplozją był już początek ich koncertu i utwór „Lejde”, który wprowadził wielu słuchaczy w rytmiczny nastrój i głośny śpiew. Cały godzinny występ radomskiej grupy był warty posłuchania i obejrzenia. Widać, że zespół podobał się publiczności, która nie chciała artystów wypuścić ze sceny. Kolejnym wykonawcą, który kończył niedzielny koncert, był Czadomen, czyli Paweł Dudek. Wokalista ten na swoim koncie ma wiele przebojów, a takie jak „Kochane Panie” czy „Bo to jest miłość” poleciały ze sceny przy gromkim śpiewie zebranej publiczności. Nie zabrakło również największego hitu Czadomena, utworu „Ruda tańczy jak szalona”. W rytm tej piosenki kołysali się nie tylko tłumnie zebrani pod sceną, ale również ci na trybunach sierpeckiego stadionu. Koncert zakończyło disco prowadzone przez dj-ów.         II Festiwal Smaków przeszedł do historii i trzeba obiektywnie przyznać, że okazał się sukcesem pomysłodawcy, czyli Burmistrza Sierpca Jarosława Perzyńskiego. Przez trzy dni obecna była muzyka dla wszystkich. Kilka rodzajów, tzn. od hip hopu, przez rock, pop i disco polo spowodowało, że każdy mógł wybrać coś dla siebie. Wielkie atrakcje czekały na dzieci, młodzież i starszych. Można chyba spokojnie zaryzykować stwierdzenie, że za rok będzie kontynuacja Festiwalu. Czy będzie równie udana jak tegoroczna, dopiero się okaże, choć poprzeczka została powieszona dość wysoko. 
 

TL
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe