Mazur na turnieju w Płocku

• 23.08.2017, 09:05 (aktualizacja 31.08.2017 09:08)
  • Mariusz Turalski
Drużyna MKS Mazur Sierpc wzięła udział w Turnieju Towarzyskim w Płocku. Rywalami sierpczan była Wisła II Płock oraz MKS Wieluń. Turniej był elementem przygotowań przed startem rundy jesiennej sezonu 2017/2018 rozgrywek grupy A – I ligi.

Jak już informowaliśmy na naszych łamach, drużyna Mazura Sierpc wraz z początkiem sierpnia rozpoczęła przygotowania do niezwykle trudnego pod względem sportowym i organizacyjnym sezonu 2017/2018. Będzie to sezon, w którym drużynę z Sierpca czeka aż 30 spotkań, w tym wiele w odległych regionach kraju.

Element treningowy
Aby być dobrze przygotowanym na takie wyzwania, drużyna mocno pracuje w okresie przygotowawczym. Sama praca treningowa jest, jak wszyscy dobrze wiedzą, niezwykle monotonna, dlatego rozegranie sparingu jest dla każdego reprezentanta gier zespołowych odskocznią od trudów codziennych treningów, a dla trenerów nieco inną formą jednostki treningowej, gdzie szkoleniowcy mogą obejrzeć aktualną formę swoich podopiecznych. Okazją do takiego sprawdzenia formy oraz kontaktu z piłką i parkietem był zorganizowany przez Wisłę II Płock trójmecz sparingowy, który na potrzeby mass mediów możemy nazwać Turniejem Towarzyskim. Wzięły w nim udział, obok mocno odmłodzonej juniorami Wisły II Płock, MKS Wieluń i MKS Mazur Sierpc.

Dobrze na kole
W pierwszym meczu zawodów doszło do starcia gospodarzy i Mazura. Bardziej doświadczeni sierpczanie lepiej weszli w ten mecz i to oni osiągnęli przewagę dwóch bramek. Głównie za sprawą dobrej gry Łukasza Lisickiego i Adriana Prątnickiego, którzy stanowili duże zagrożenie rzutowe dla bramkarzy płocczan. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:10 dla Mazura. W drugiej połowie (grano 2x25miut) żadna z ekip nie potrafiła zdobyć wyraźnej przewagi. W Mazurze dobrze prezentowali się nowy obrotowy Piotr Pakulski (2 bramki), a także rozgrywający Łukasz Białaszek (1 bramka i kilka asyst) oraz Hubert Rutkowski (3 bramki). Mimo ich dobrej gry Mazur nie zdołał pokonać płocczan i mecz zakończył się remisem 16:16. W drugim swoim spotkaniu sierpczanie podejmowali ósmą ekipę poprzedniego sezonu w grupie A I ligi, która przed tym sezonem przeniosła się do grupy B I ligi. Od początku tego meczu skuteczniej w ataku i solidniej w obronie prezentowali się wielunianie, którzy po 25 minutach prowadzili 10:6. W szeregach Mazura nieźle spisywali się Łukasz Romatowski w bramce oraz rozgrywający Hubert Rutkowski (4 bramki) i Łukasz Lisicki (3 bramki).

Czekamy na skrzydłowych
W drugiej połowie zawodnicy Mazura popełnili zbyt wiele prostych błędów, aby nawiązać walkę z mocnym kadrowo zespołem MKS Wieluń, który wygrał ten sparing 25:15. – Te dwa sparingi były cennym elementem przygotowań do sezonu, choć do samych wyników nie należy jeszcze przywiązywać zbyt dużej wagi. Jesteśmy teraz w trudnym dla zawodników czasie wytężonej pracy, gdy każdy kontakt z piłką i parkietem jest dla nich swego rodzaju urozmaiceniem ciężkiej pracy. Jeśli chodzi o nowych zawodników, to powoli wkomponowują się w zespół i jestem z nich zadowolony – podsumowuje trener sierpczan Marek Listkowski. Sierpczanie podczas turnieju sparingowego w Płocku wystąpili w prawie najmocniejszym składzie. Niestety, podczas pierwszego meczu do kontuzjowanych od dawna Patryka Przyguckiego i Tomasza Kozłowskiego dołączył kolejny skrzydłowy Marcin Iwiński, który skręcił staw skokowy. Miejmy nadzieję, iż Iwińskiego i Przyguckiego zobaczymy na parkiecie już za dwa tygodnie. A już w ten weekend (26-27 sierpnia) sierpczanie będą rywalizować w mocno obsadzonym turnieju w Olsztynie.