Dożynki

  • 30.08.2017, 08:41
  • escriba
Dożynki escriba
W niedzielę, 27 sierpnia 2017 roku, w parku zabytkowym gminnej miejscowości Gozdowo odbyły się coroczne dożynki.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12:00 od mszy świętej dziękczynnej, po zakończeniu której Wójt Gminy Gozdowo Dariusz Kalkowski oficjalnie rozpoczął „Dożynki 2017”. Następnie ogłoszono wyniki konkursu wieńców dożynkowych, w którym brały udział Koła Gospodyń Wiejskich z: Gozdowa, Dzięgielewa, Kolczyna, Rękawczyna oraz Sołectwa: Zakrzewko, Rempin, Czachorowo, Głuchowo. Pierwsze miejsce zajęły ex aequo KGW z Dzięgielewa i KGW z Rękawczyna, które otrzymały nagrodę finansową w wysokości 300 zł, reszta uczestników otrzymała nagrody po 200 zł. Mogliśmy podziwiać występy artystyczne: dzieci z Publicznego Przedszkola w Gozdowie, Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Gozdowskiej, oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Gozdowo.   
Gospodarze przygotowali również niespodziankę, a mianowicie występ żeńskiej grupy wokalnej wykonującej przebojowe utwory zespołu „Filipinki”. Następnie odbyły się koncerty zespołów „DEFIS” i „MOTIF”, w trakcie których uczestnicy imprezy mogli tańczyć i świetnie się bawić. Imprezy takie mają bardzo duże znaczenie nie tylko w wymiarze symbolicznym, ale przede wszystkim społecznym, ponieważ w dużym stopniu wpływają na integrację lokalnej społeczności. 

escriba
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe