Mazur wygrywa turniej w Korszach

• 30.08.2017, 09:14 (aktualizacja 06.09.2017 09:17)
  • Mariusz Turalski
Pachnąca nowością Hala Widowiskowo - Sportowa w Korszach koło Kętrzyna była gospodarzem I Turnieju Piłki Ręcznej Mężczyzn o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego. Imprezę wygrali szczypiorniści Mazura Sierpc, pokonując w finale Warmię Traveland Olsztyn 22:21 (8:11). W meczu o trzecie miejsce MOSiR Kętrzyn przegrał z rezerwami Orlen Wisły Płock 15:31 (10:14).

Turniej pod Kętrzynem był dla sierpczan ważnym elementem przygotowań przed startem pierwszej rundy sezonu 2017/2018 – rozgrywek I ligi. Turniejowa rywalizacja w Korszach była dużym wydarzeniem sportowym, do którego gospodarze przygotowali się organizacyjnie  znakomicie.  Wszystkich uczestników przyjęto bardzo sympatycznie, oni z kolei byli pod wrażeniem nowej i trzeba powiedzieć pięknej hali w tym mieście. To dowód, że warto rozgrywać tego typu imprezy w mniejszych miejscowościach, bo infrastrukturą sportową nie odbiegają od wielu większych od siebie miast.

Wnioski i obrona

W pierwszym półfinale (zawody rozgrywano systemem pucharowym) spotkały się dwie ekipy I ligowe. Faworytem tego meczu byli olsztynianie, ale po pierwszej części nie zanosiło się na zwycięstwo ekipy z Warmii, która grała niemrawo i bez charakterystycznej dla siebie sportowej agresji. Orlen Wisła II Płock z kolei grała bardzo skutecznie w ataku i po tej części gry prowadziła 12:9. W przerwie Warmia Olsztyn wyciągnęła wnioski ze swoich błędów i po zmianie stron bardzo wyraźnie przejęła inicjatywę. Olsztynianie szybko odrobili straty i awansowali do finału turnieju. W zespole Warmii wyróżnili się dobrze znany w Sierpcu Marcin Malewski i Radosław Dzieniszewski w ofensywie, ale brawa należą się całemu zespołowi za grę w obronie w drugiej połowie.

Pewna wygrana Mazura

W drugim meczu turnieju II ligowy MKS MOSIR Kętrzyn podejmował MKS Mazur Sierpc. Sierpczanie mimo poważnych osłabień, grając m.in. bez Łukasza Lisickiego, Damiana Piórkowskiego i Łukasza Białaszka, już do przerwy zaprezentowali dobrą dyspozycję, prowadząc 12:4. Po zmianie stron sierpczanie nie zwalniali tempa i ostatecznie pokonali gospodarzy wysoko, bo 24:12. Faworyt tego spotkanie odniósł więc tyleż pewne, co planowe zwycięstwo. Tego można było się spodziewać, tym bardziej że kętrzynianie w nogach mieli jeszcze wcześniejszy sparing w Olsztynie z KS Szczypiorniak.

Ambitni sierpczanie

W rywalizacji o trzecie miejsce spotkały się ekipy MOSiR Kętrzyn i Orlen Wisła II Płock. Płocczanie już do przerwy odskoczyli na cztery trafienia, by potem tylko powiększać swoją przewagę i wygrać ostatecznie wysoko 31:15 (14:10). W finałowym spotkaniu faworyzowana Warmia Traveland dość niespodziewanie przegrała z Mazurem Sierpc, choć nic na to nie wskazywało, bowiem do przerwy olsztynianie prowadzili różnicą trzech bramek i wydawało się, że mają kontrolę nad meczem. W drugiej połowie ambitni sierpczanie odrobili straty. W ostatniej minucie przy stanie 21:22 dla Mazura to olsztynianie stanęli przed szansą, jednak nie wykorzystali rzutu karnego po znakomitej interwencji Łukasza Romatowskiego. Dogrywki więc nie było i główne trofeum turnieju trafiło w ręce szczypiornistów Mazura.

Zapraszamy na turniej

Z innych informacji ligowych ta najbardziej sensacyjna dotarła do nas z Ostródy. - Stało się faktem to, o czym mówiono od kilkunastu dni. Piłkarze ręczni Orkana Ostróda nie tylko że nie wystąpią w I lidze, ale klub w ogóle przestanie istnieć. Wszczęto już stosowną procedurę. Smutna to informacja, zwłaszcza dla kibiców ostródzkiego szczypiorniaka, którzy tłumnie przychodzili na mecze ligowe zespołu. Niestety, wybujałe ambicje zupełnie minęły się z rzeczywistością, a zawodnicy mają swoją filozofię. Nie ma kasy, nie ma grania. Zapowiedzią katastrofy była dymisja prezesa Tomasza Zmysłowskiego, który w obszernym liście pożegnalnym podał osobiste przyczyny rezygnacji, a jednocześnie wymienił wszystkie swoje zasługi dla rozwoju piłki ręcznej w mieście. Była to jednak tylko chwila szczęścia, zakończona skokiem w przepaść. W efekcie zaprzepaszczony został cały dorobek, bowiem wcześniej UKS Dwójeczka, a potem Orkan rozwijały się harmonijnie i tą droga warto było iść, a nie rzucać się z motyką na słońce. Przecież nie od dziś wiadomo, że armia zaciężna to największa zakała sportu ligowego. Tych zawodników interesuje tylko kasa, obojętnie czy to w Ostródzie, Malborku, czy innym mieście. Najgorzej, że przykładów takich jak Orkan jest bez liku. Nie wyciąga się wniosków, a pseudo profesjonaliści i tak wychodzą na swoje – czytamy na stronie internetowej wama.sport.pl. Jeśli chodzi o MKS Mazur Sierpc, to bardzo dobrą wiadomością dla kibiców jest ta, iż w najbliższą sobotę (2 września) będą mieli okazję zobaczyć na żywo swoją drużynę. Mazur rozegra bowiem w hali przy LO Sierpc turniej towarzyski z udziałem AZS UW Warszawa oraz AZS AWF Warszawa. Początek gier od godz. 11:00.