Brak punktów

• 6.09.2017, 09:21
Orzeł w drugim swoim meczu poniósł drugą porażkę. Tym razem został pokonany przez Stegny Wyszogród na własnym boisku 0:1, a sam mecz wielkim widowiskiem niestety nie był.

Docenieni juniorzy
Spotkanie rozpoczęło się od miłej uroczystości. Goleszyn odwiedził prezes Płockiego OZPN Dariusz Kluge, który wyręczył piłkarzom U19 Orła okazjonalny puchar i piłki za zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej z ubiegłego sezonu. Teraz ta drużyna już została rozwiązana, a jej podstawowi zawodnicy zasilają seniorskiego Orła.
Niewiele działo się od pierwszego gwizdka sędziego w meczu pomiędzy Orłem a Stegnami. Na akcję bramkową czekaliśmy do 9. minuty, kiedy to Michał Szymański minął się w idealnej sytuacji z piłką. Pierwsza groźniejsza akcja Orła ma miejsce w 25. minucie. Pokazał się z dobrej strony Piotr Welenc. Wbiega w pole karne, jednak zbyt długo zwleka ze strzałem i zostaje mu wybita futbolówka przez obrońcę. W 28. minucie ponownie Stegny marnują okazję i znów Szymański. Nie potrafi oddać skutecznego strzału i gola nie ma. I to właściwie wszystkie akcje z pierwszej połowy warte odnotowania. Mecz rozgrywa się w dużej mierze w środku pola.

Brak strzelb
W przerwie trener Mariusz Skołt dokonuje aż trzech zmian i liczy, że wprowadzą one nową jakość na murawę. Niestety, wydarzenia na boisku wyglądają inaczej. W 50. minucie mocna wrzutka z rzutu wolnego i nieobstawiony przed bramką Maciej Bratkowski z bliska pokonuje Dariusza Malinowskiego i goście prowadzą 0:1. W 54. minucie swoją okazję ma pomocnik Wyszogrodu Wojciech Bluszcz. Uderza niecelnie z 10. metra. Podwyższenia wyniku nie ma również w 66. minucie. Zawodnik gości Daniel Popiołek nie potrafi skutecznie zakończyć zespołowej akcji. Ten sam zawodnik przeprowadza świetną akcję w 70. minucie. Dogrywa do Michała Szymańskiego, ten kapitalnie uderza, jednak jeszcze lepiej zachowuje się bramkarz Orła Dariusz Malinowski, który fantastycznie odbija piłkę. Również ci dwaj zawodnicy występują w roli głównej w 73. minucie. Mocne uderzenie Szymańskiego i kolejna świetna interwencja Malinowskiego, który paruje piłkę na poprzeczkę. W 74. minucie z drugą żółtą kartką murawę opuszcza Piotr Welenc i mecz do końca Goleszyn gra w osłabieniu. Końcówka meczu to przebudzenie Orła, jednak mimo przewagi nie przekłada to się na sytuacje strzeleckie i mecz kończy się skromnym zwycięstwem Wyszogrodu. Wydaje się, że mimo kilku ofensywnych zawodników jak na razie zawodzą te tzw. strzelby w Goleszynie, a nie zdobywając goli, meczy nie można wygrać. Orzeł na razie pozostaje bez punktów, więc czas na pierwsze punkty i pierwsze gole w nowym sezonie.

Orzeł Goleszyn 0:1 Stegny Wyszogród