90-lecie Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Sierpcu [WIDEO]

  • 7.09.2017, 10:57 (aktualizacja 21.09.2017 09:11)
  • SK
90-lecie Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Sierpcu [WIDEO]
1 września Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sierpcu wraz z Zarządem, pracownikami, dostawcami oraz zaproszonymi gośćmi obchodziła swój jubileusz 90-lecia istnienia. OSM w Sierpcu jest jednym z najstarszych zakładów produkcyjnych, który nieustannie się rozwija, a wytwarzane produkty znane są na całym świecie.

Wśród zaproszonych gości na jubileusz 90-lecia znaleźli się poseł na Sejm Waldemar Olejniczak oraz Piotr Zgorzelski, radny sejmiku województwa mazowieckiego, przedstawiciel Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich, przedstawiciele samorządu powiatu sierpeckiego, burmistrz i wiceburmistrz Sierpca.                                                                                             Historia powstania OSM w Sierpcu sięga 1927 roku, a dokładnie 2 lutego, kiedy to rolnicy z terenów powiatu sierpeckiego powołali do życia Spółdzielnię Mleczarską. Pierwszym kierownikiem był Jan Iwanejko, potem kolejno Leon Redzimski i Zbigniew Chrzanowski. Wraz z upływem czasu spółdzielnia zmieniła nazwę na Okręgową Spółdzielnię Mleczarską, rozpoczął się etap nieustającej modernizacji i poszerzania oferty produktowej zakładu. Stopniowo pozyskiwano certyfikaty jakości od ISO 9020 po HACCP.

Obecnie od prawie dziesięciu lat prezesem Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej jest Grzegorz Gańko, zaś wiceprezesem Adam Mazurowski. Obydwaj panowie od lat stawiają na rozwój zakładu, poszerzają jego zaplecze produkcyjno- maszynowe. Obecnie sierpecka OSM jest w czołówce polskich mleczarni.

Podczas uroczystej gali prezesi spółdzielni jednogłośnie stwierdzili, że nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie ludzie, którzy od lat na ten sukces pracowali i pracują oraz dostawcy surowca. Dlatego w dowód wdzięczności za zaangażowanie i pracę, byłym i obecnym pracownikom wręczono wyróżnienia i podziękowania. Wyrazy uznania otrzymali także dostawcy, gdyż to dzięki ich pracy i dostarczanym surowcom produkty OSM w Sierpcu są znane nie tylko na terenie kraju. Opowiedziana historia zakładu, a przede wszystkim jego dynamika rozwoju wprawiła w zachwyt wszystkich gości, od których na koniec uroczystości popłynęły gratulacje, słowa uznania oraz pamiątkowe upominki. 
 

SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Adam Mazurowski
Adam Mazurowski 12.09.2017, 08:47
Pani Krystyno - zawsze szanowałem sobie współpracę z Panią jako Pani podwładny i wiele się od Pani nauczyłem. W historii opisanej podczas 90 lecia są wspomnienia o Zarządzie z lat Pani pracy. Przez 12 lat co roku jest Pani zapraszana na spotkania emerytów i nigdy nie znalazła Pani czasu aby przyjechać i spotkać się z nami - to jest dopiero przykre - ile raz trzeba zapraszać aby zapraszana osoba to zaproszenie doceniła.
MIŁE - PRAWDA. To Pani zerwała całkowity kontakt ze Spółdzielnią.
Adam Mazurowski - Wiceprezes Zarządu
krystyna Sztybur-Bogacka
krystyna Sztybur-Bogacka 11.09.2017, 07:38
Szkoda,że Zarząd nawet nie raczył zauważyć mojej ponad 18-letniej pracy w jakże trudnych dla S-ni czasach i nie był uprzejmy przysłać zaproszenia.Miłe, prawda?Tym bardziej,że obaj panowie członkowie Zarządu byli przez wiele lat moimi podwładnymi.K Sztybur- Bogacka

Pozostałe