Kto i za czyje?

  • 6.09.2017, 08:52
  • SK
Kto i za czyje?
Lipcowy festyn na osiedlu nr 2 okazał się dla radnego Rypińskiego imprezą zagadką. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta zarzucił burmistrza pytaniami dotyczącymi organizatorów oraz źródła finansowania festynu. Na koniec zapytał, czy tym samym burmistrz rozpoczął kampanię wyborczą.

 Zanim radni przeszli do glosowania nad uchwałami zgodnie z ustalonym porządkiem obrad, w punkcie poświęconym interpelacjom oraz zapytaniom radny Wiesław Rypiński cofnął się w czasie, zadając burmistrzowi szereg pytań dotyczących imprezy plenerowej „Powitanie lata” zorganizowanej na osiedlu nr 2  15 lipca br. Radny pytał, kto był organizatorem imprezy, za czyje pieniądze została zorganizowana i kto zakupił prezenty? Pytał również, czy organizatorami mogą być osoby z zewnątrz, czy muszą należeć do zarządu osiedla? Radny Rypiński dociekał, dlaczego o organizowaniu festynu nie zostali poinformowani przewodniczący osiedla i przewodniczący Rady Miejskiej. Na koniec zapytał, czy tym samym burmistrz rozpoczął kampanię wyborczą?
Jarosław Perzyński udzielił radnemu Rypińskiemu wyczerpującej odpowiedzi. 
-„ Zgłosiły się do mnie mieszkanki tego osiedla. Jedna z osób, która działa w zarządzie osiedla, z własnym pomysłem związanym z organizacją konkursu wiedzy ekologicznej „Eko Sierpc”, który miał promować dbanie o czystość w swoim mieście”- powiedział burmistrz. Dodał, że ta inicjatywa, jako jedna z wielu realizowanych w mieście, została objęta patronatem burmistrza. Jak poinformował radnego Jarosław Perzyński, złożoną przez organizatorów propozycję wyróżniało to, iż posiadali własne środki otrzymane z WFOŚ w formie dotacji na konkurs ekologiczny. Organizatorzy łącznie zebrali 8 tys. złotych, które przeznaczyli na nagrody dla uczestników. Burmistrz zaznaczył, że miasto, jako patronat jednej z wielu imprez, swój wkład miało w dmuchańcach dla dzieci, czego koszt wyniósł niecałe tysiąc złotych. Dodał, że cieszy go taka inicjatywa w działaniu ze strony mieszkańców. 
Impreza plenerowa związana z powitaniem lata to nie jedyny temat, o który pytał burmistrza radny Rypiński. Pierwsza z dwóch pozostałych interpelacji radnego dotyczyła nowo zatrudnionej pracownicy w biurze Rady Urzędu Miasta. Wiesław Rypiński zaznaczył, że „ jest młodą osobą, ładną i piękną”, dodał, że słyszał, iż została pozyskana z jakiejś partii ludowej, zapytał, czy to prawda i czy uczestniczył w tym przewodniczący Rady. Pytał także, czy to prawda, że na wiosnę burmistrz będzie odnawiał kolor elewacji budynku Urzędu Miasta na zielony, zwrócił uwagę radnych i burmistrza, że jest to pytanie mieszkańców miasta, nie radnego.
-„Czy uczestniczy tutaj partia zielonych? Oczywiście, uczestniczy partia zielonych, niebieskich, coraz mniej widzę tutaj czerwonych, więc gdy będziemy malować budynek,  to pomalujemy różnokolorowo. Jesteśmy otwarci na współpracę z wszystkimi organizacjami. Współpraca jest wskazana we wszystkich płaszczyznach, które dla miasta są korzystne”- powiedział burmistrz i dodał, że nieważne, w jakie kolory jest ubierany, liczy się dla niego efekt finalny, czyli pozytywny dla mieszkańców. 
Natomiast stanowisko inspektora biura Rady Urzędu Miasta obsadzono byłym pracownikiem  Gimnazjum Miejskiego. Jarosław Perzyński od dawna powtarza, że dołoży wszelkich starań, by pracownicy Gimnazjum Miejskiego w jak najmniejszym stopniu odczuli reformę szkolną, której konsekwencją jest redukcja etatów. Dlatego stara się, by te osoby miały dalej zatrudnienie, np. w innych instytucjach czy organizacjach, jeśli tylko spełniają wymagania oraz jest wolny etat.

SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe