VII Dożynki Powiatowo - Gminne

  • 6.09.2017, 09:05 (aktualizacja 21.09.2017 10:02)
  • red.
VII Dożynki Powiatowo - Gminne UG Zawidz
VII Dożynki Powiatowe w tym roku odbyły się w Zawidzu Kościelnym. Starosta sierpecki Jan Laskowski oraz wójt gminy Zawidz Dariusz Franczak jako gospodarze uroczystości zaprosili mieszkańców powiatu sierpeckiego do wspólnego podziękowania za tegoroczne zbiory.

Jak już tradycja każe, początek uroczystości dała msza św. dziękczynna w kościele pw. św. Marcina, po której wspólnie przemaszerowano na plac przed Urzędem Gminy, gdzie miał miejsce obrzęd przekazania plonów, występy okolicznościowe oraz artystyczne. W dalszej części obchodów dożynkowych wręczono przyznawaną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi honorową odznakę „Zasłużony dla Rolnictwa”, którą otrzymali: Mirosław Kalkowski, Cezary Krupiński, Izabela Kluska, Artur Sochocki z terenu gminy Zawidz, Wiesław Rzeszotarski wraz z Tomaszem Stachurskim z terenu gminy Rościszewo, Paweł Peszyński, Janusz Majerski, Jarosław Jabłoński oraz Krzysztof Matuszewski i Rafał Bogiel z gminy Sierpc, Wojciech Kalinowski z gminy Szczutowo. Z terenu gminy Mochowo odznakę otrzymał Maciej Pyszyński, zaś z gminy Gozdowo Robert Lewandowski. Kolejne wyróżnienia wręczono rolnikom uczestniczącym w konkursie „Agricola Sierpcensis- Terrae Filus”. Nagroda ta trafia w ręce rolników, którzy swoją działalnością i osiągnięciami wyróżniają się na tle innych. W tym roku do konkursu nominowano 13 rolników, zaś kapituła przyznała wyróżnienia w trzech kategoriach: Rolnik Roku, Młody Rolnik oraz Najlepszy Sołtys. W pozostałej części uroczystości dożynkowych wyłoniono zwycięzców konkursu na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy oraz podsumowano II Powiatowy Plener Malarski. Całość imprezy uświetniły występy orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Zawidza, zespołu tańca ludowego „Zawidzanie”, a także zespołów Sunny Girls, Kamraci i Number One

red.

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe