Obywatelska postawa

  • 13.09.2017, 10:03 (aktualizacja 21.09.2017 10:04)
  • opr. red. 
Obywatelska postawa KPP w Sierpcu
W ubiegły weekend 36-letni mężczyzna usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo zostało ujawnione i zgłoszone sierpeckiej policji w piątek, 8 września, przez świadomego obywatela, który uniemożliwił nietrzeźwemu kierowcy dalszą jazdę.

O nietrzeźwym kierującym, który przyjechał na teren parkingu w Sierpcu, dyżurny sierpeckiej Komendy Policji został poinformowany telefonicznie w piątkowe popołudnie, 8 września, przez podróżującego samochodem mężczyznę, który przekazał, że ujął nietrzeźwego kierowcę opla astry, uniemożliwił mu właśnie dalszą jazdę i oczekuje na przyjazd policji. Z relacji zgłaszającego wynikało również, że dziwne zachowanie tego kierowcy astry zauważył, gdy ten po wjeździe na parking zaczął wykonywać nieskoordynowane i nieuzasadnione manewry. Dyżurny w miejsce ujęcia nietrzeźwego kierowcy skierował policyjny patrol, który potwierdził, że 36-letni mężczyzna jest faktycznie pod działaniem alkoholu. W trakcie przeprowadzonego przez policjantów badania okazało się, że 36-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie, natomiast auto zostało odholowane na parking strzeżony. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 36-latek usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem. 

opr. red. 
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe