Dożynki gminne

  • 13.09.2017, 10:41 (aktualizacja 21.09.2017 10:47)
  • Ola Falkowska
Dożynki gminne Ola Falkowska
Tegoroczne dożynki rozpoczęły się o godzinie 11:30 dziękczynną mszą świętą w kościele parafialnym w Rościszewie. Po jej zakończeniu uczestnicy w uroczystym korowodzie dożynkowym udali się do parku przy Urzędzie Gminy. Korowód prowadziła orkiestra, za nią maszerowały poczty sztandarowe. Nie zabrakło tradycyjnego wieńca symbolizującego całoroczne prace w polu, który przygotowały mieszkanki Rościszewa.

Gospodarzami tegorocznych dożynek byli wójt Jan Sugajski i Rada Gminy Rościszewo. Uroczystość rozpoczęto od powitania zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m.in. Poseł na Sejm RP Piotr Zgorzelski, Starosta Powiatu Sierpeckiego Jan Laskowski oraz Wiceprezes Zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Sierpcu Adam Mazurowski. Zaproszeni goście złożyli wyrazy uznania rolnikom za ich trud podczas żniw. Funkcję starosty i starościny tegorocznych dożynek pełnili Jacek Popławski oraz Joanna Jaworowska. Przekazali oni na ręce Wójta Gminy Rościszewo Jana Sugajskiego dożynkowy chleb, wypieczony z tegorocznych zbiorów. Wójt podzielił się chlebem ze wszystkimi zgromadzonymi pod sceną. 
Podczas dożynek pogratulowano trzem rolnikom –  Wiesławowi Rzeszotarskiemu,  Tomaszowi Stachurskiemu oraz Dariuszowi Goleniewskiemu, którzy otrzymali odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa”. 
Po części oficjalnej uroczystość uświetniły występy artystyczne. Na scenie zaprezentowały się dzieci oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej w Rościszewie. Publiczność podziwiała zdolności wokalne, recytatorskie i muzyczne artystów. Nie lada atrakcją było również „Narodowe Czytanie”, podczas którego przedstawiciele lokalnych instytucji czytali utwór Stanisława Wyspiańskiego – „Wesele”.  Nie zabrakło rozrywki dla najmłodszych, którzy spędzali czas, bawiąc się w dmuchanych zamkach. Zwieńczeniem tegorocznego Święta Plonów był koncert zespołu „CRISTAL”, po którym rozpoczęła się zabawa taneczna.

Ola Falkowska

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe