Kradzież za ponad 100 tys. zł

  • 20.09.2017, 12:46
  • opr. SK
Kradzież za ponad 100 tys. zł
Na początku września sierpeccy kryminalni w dwóch podwarszawskich miejscowościach ujawnili i zabezpieczyli skradzioną blisko miesiąc temu z terenu powiatu sierpeckiego minikoparkę oraz lawetę.

W połowie sierpnia bieżącego roku mieszkanka podsierpeckiej miejscowości zgłosiła kradzież samochodu dostawczego, lawety oraz minikoparki o łącznej wartości ponad 100 tysięcy złotych. Ze zgłoszenia wynikało, że kradzież miała miejsce kilka dni wcześniej. Sprawcy wykorzystali pozostawione w samochodzie kluczyki oraz dokumenty od pojazdów i ze skradzionym zestawem oddalili się w nieznanym kierunku. Policjanci po wykonaniu oględzin miejsca zdarzenia oraz zabezpieczeniu śladów podjęli poszukiwania skradzionego sprzętu. 
W piątek, 8 września, sierpeccy kryminalni, realizując czynności do sprawy kradzieży pojazdów na terenie jednej z podwarszawskich miejscowości, odnaleźli i zabezpieczyli skradzioną minikoparkę, która posiadała już ślady usunięcia tabliczki znamionowej. W toku podjętych czynności na miejscu policjanci ustalili również miejsce znajdowania się skradzionej lawety. Podczas sprawdzenia posesji na terenie innej miejscowości odnaleźli i zabezpieczyli skradzioną lawetę oraz dowód rejestracyjny. Po wykonanych czynnościach procesowych  odzyskane mienie o znacznej wartości zostało przekazane właścicielowi. Zatrzymany do sprawy 30-letni mężczyzna, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszał zarzut umyślnego paserstwa, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 
Czynności w powyższej sprawie nadal trwają. 

opr. SK
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe