Policjanci rozmawiają o bezpieczeństwie

  • 20.09.2017, 13:05
  • opr. SK
Policjanci rozmawiają o bezpieczeństwie
Rok szkolny się rozpoczął, dlatego sierpeccy policjanci odwiedzają szkoły, rozmawiając nie tylko z dziećmi i młodzieżą, ale również z nauczycielami o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w ramach kontynuowanej akcji „Bezpieczna droga do szkoły 2017”.

Policjanci odpowiedzialni za działania profilaktyczne spotykają się z dziećmi i młodzieżą uczęszczającą do szkół na terenie całego powiatu sierpeckiego. Podczas spotkań funkcjonariusze przekazują swoją wiedzę  na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpiecznego przekraczania jezdni, prawidłowego podróżowania samochodem jako pasażer, a także przypominają o obowiązku używania elementów odblaskowych podczas poruszania się po zmroku po drogach publicznych poza obszarem zabudowanym. Szczególną uwagę policjanci poświęcają tym dzieciakom, które po raz pierwszy rozpoczęły naukę.  Podczas prelekcji z dziećmi  funkcjonariusze  zwracają również  uwagę na zagrożenia, jakie mogą spotkać najmłodszych ze strony osób obcych, tłumaczą, jak uniknąć nieprzyjemnych sytuacji na podwórku, w domu oraz w drodze do szkoły przy wykorzystaniu zasad asertywności wobec nieznanych osób, a także przypominają o zagrożeniach związanych z zażywaniem dopalaczy. 
Podczas spotkań funkcjonariusze kontrolują również kierujących i autokary przewożące dzieci i młodzież szkolną w ramach akcji „Kierowco! Nie polujemy na zebrach”.

 

opr. SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe