„Weseli Seniorzy” z Sierpca śpiewająco!

  • 27.09.2017, 10:12 (aktualizacja 11.10.2017 10:14)
  • Bogumił Drogorób
„Weseli Seniorzy” z Sierpca śpiewająco! Bogumił Drogorób
Podczas dorocznego przeglądu zespołów wokalnych, w pierwszą niedzielę jesieni znakomicie zaprezentowała się grupa śpiewacza „Weseli Seniorzy”. Zasłużenie zebrała najwięcej oklasków.

Gorczenica to niewielka wieś, nawet nie gminna, położona przy trasie Brodnica – Sierpc. Znana jest z tego, że tu przebiegała niegdyś granica między zaborem pruskim a Królestwem Kongresowym. Gorczenica zachwyca – jak ktoś powiedział – inicjatywami kulturalnymi. Jedną z nich jest właśnie Biesiada Seniorów.

-Nie pierwszy raz jesteśmy w Gorczenicy na tej imprezie – mówi Maria Makowska, kierująca zespołem „Weseli Seniorzy” z Sierpca. - Tu jest bardzo ciekawa, niemal rodzinna atmosfera. Wszyscy razem doskonale się bawimy, wspomagamy się w śpiewie, jako że zespoły wykonują z reguły utwory powszechnie znane. Też jest miejsce na taniec i drobne słodkości, przygotowane przez panie z kół gospodyń wiejskich. Miło nas tu goszczą, dlatego chętnie przyjeżdżamy.

Sierpecki zespół przedstawił na przeglądzie trzy piosenki: „Poczkaj, poczkaj!”, „Zuzannę” oraz wiązankę „W cieniu rajskiego drzewa”, „Byłeś sam”, „Kiedy kocha i ciebie”. W Gorczenicy twórczość „Wesołych Seniorów” prezentowali: Elżbieta Kordulasińska, Bogumiła Mikucka, Halina Piotrowska, Barbara Czachorowska, Teresa Zakrzewska, Maria Makowska, Anna Lewandowska, Ewa Grzelecka, Teresa Pachnik, Bogusław Pachnik, Włodzimierz Brdak i Wincenty Wiśniewski.

Sierpeccy śpiewacy podzielają opinię, iż impreza o charakterze przeglądu lepiej wypełnia ideę biesiady niż konkurs, rywalizacja. Dlatego też „Weseli Seniorzy” wrócili do Sierpca ze statuetką i dyplomem za uczestnictwo, podobnie jak pozostałych 25 zespołów, które do Gorczenicy przyjechało z Kwidzyna, Jabłonowa Pomorskiego, Rypina, Golubia-Dobrzynia, Lubawy, Kurzętnika, Grudziądza, Włocławka, Zbiczna, Grębocina, Lubicza Górnego, Brodnicy.

Bogumił Drogorób
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe