XX Przegląd Twórczości Emeryckich

  • 27.09.2017, 10:18
  • Katia
XX Przegląd Twórczości Emeryckich
W sobotę, 23 września, w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbył się jubileuszowy XX Przegląd Twórczości Emeryckich Zespołów Artystycznych organizowany przez PZERiI oraz CKiSz w Sierpcu. Jak co roku głównym koordynatorem Przeglądu był pan Józef Bieńkowski-Przewodniczący Zarządu Rejonowego PZERiI.

Przegląd sponsorowali między innymi Burmistrz Miasta Sierpca Jarosław Perzyński i Rada Miejska oraz Starostwo Powiatowe w Sierpcu. Wśród prezentujących się w trzech kategoriach zespołów znaleźli się przedstawiciele województwa mazowieckiego oraz kujawsko-pomorskiego, miedzy innymi z Lubicza, Kurzętnika, Łęgu, Sierpca, Płocka czy Mochowa. W sumie wystąpiło 25 zespołów: chóry, zespoły wokalno- instrumentalne oraz wokalne. Każdy zespół mógł zaprezentować trzy utwory o dowolnej tematyce. Były więc przyśpiewki ludowe, piosenki biesiadne, a także znane przeboje muzyki rozrywkowej. Dodatkowo w przerwie w Sali Lustrzanej można było posłuchać kapeli, przy dźwiękach której nie zabrakło wspólnej zabawy i tańców.

Dodatkową atrakcją Przeglądu był recital w wykonaniu jednego z najbardziej lubianych artystów lat 60. i 70. Jerzego Połomskiego. Aktor i piosenkarz, urodzony w Radomiu w 1933 roku, zachwycił słuchaczy kulturą sceniczną, wspaniałym kontaktem z publicznością, a także (mimo upływu lat) niesamowitym głosem. Sala widowiskowa CKiSz-u wypełniła się po brzegi. Podczas 45-minutowego występu można było usłyszeć największe przeboje artysty: „Cała sala śpiewa z nami”, „Ta ostatnia niedziela”, „Komu piosenkę?”, „Daj”, „Bo z dziewczynami”, „Moja miła, moja cicha, moja śliczna”.

Przegląd Twórczości Emeryckich Zespołów Artystycznych to doskonała okazja do zapoznania się z różnymi formami twórczości seniorów. Dla wielu z nich to szansa na wyjście z domu, integracja ze środowiskiem i odkrywanie własnych talentów. Możliwość konfrontacji własnej twórczości pozwala ludziom starszym na propagowanie szerszym kręgom społecznym właściwych wzorców spędzania wolnego czasu, a także uświadamia, jak istotne jest animowanie wszystkich grup wiekowych, począwszy od dzieci, a skończywszy właśnie na seniorach.

Przewodniczący Zarządu Rejonowego PZERiI pan Józef Bieńkowski nie zamierza spoczywać na laurach. Wszystkich występujących, a także sympatyków twórczości artystycznej ruchu seniora zapraszał na kolejne edycje Przeglądu, życząc sobie i innym następnych jubileuszy.

Katia

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe