Niewiele zabrakło

• 27.09.2017, 10:27
Orzeł rozegrał kolejny bardzo dobry mecz, ale niestety po raz kolejny schodził z murawy pokonany. Pech goleszynian dalej prześladuje i tym razem musieli przełknąć gorycz porażki w starciu z Amatorem Maszewo 3:1.

Mecz pełen walki

Od pierwszego gwizdka sędziego Łukasza Matlęgi piłkarze Orła wyszli agresywnie do przeciwnika, czym go zaskoczyli. Ostra walka i podwajanie krycia przynosiło efekt, gdyż faworyt tego meczu, którym byli gospodarze, gubił się w rozgrywaniu piłki. W 8. minucie w niegroźnej sytuacji Amator wywalczył rzut rożny. Tomasz Sudomir dokładnie centruje i walkę o piłkę w powietrzu wygrywa Radosław Marszałek, i strzałem głową pokonuje Dariusza Malinowskiego, bramkarza Orła. Błąd krycia naszej drużyny powoduje, że tracimy wypracowaną w pierwszych minutach przewagę. Mało tego, po chwili tracimy zawodnika, gdyż z kontuzją z murawy schodzi Piotr Mokrzanowski, a grający za niego Piotr Borowski w trakcie pierwszej połowy również doznaje kontuzji i opuszcza plac gry. Po wyjściu na prowadzenie Amator przejmuje inicjatywę i próbuje długimi podaniami rozerwać defensywę Orła. W 20. minucie dobrą okazje marnuje Piotr Wachaczyk, napastnik Amatora i wynik nie ulega zmianie. W dalszej części gry mecz się wyrównuje i Orzeł coraz śmielej atakuje. W 33. minucie naciskany przez zawodnika Orła Piotr Skierkowski mocnym kopnięciem kieruje piłkę w stronę własnej bramki. Goalkeeper gospodarzy Damian Waśniewski jest tym zagraniem zaskoczony i mimo próby interwencji przepuszcza piłkę do własnej bramki. Niespodziewany remis i wszystko zaczyna się od początku. W 37. minucie goście z Goleszyna mogli wyjść na prowadzenie. Damian Zarębski wychodzi w sytuację sam na sam z Waśniewskim. Bramkarz Amatora nie daje się zaskoczyć i dobrą interwencją zapobiega stracie gola. W 40. minucie gospodarze tworzą dogodną sytuację, jednak Malinowski nie daje się pokonać Marszałkowi i wynik dalej jest remisowy. Końcówka należy do Maszewa i piłkarze tej drużyny tworzą dwie znakomite okazje, które marnują w 44. minucie Tomasz Golatowski i w doliczonym czasie gry Michał Muszyński. Malinowski kapitalnie interweniuje i do przerwy mamy niespodziewany remis.

Bez niespodzianki

Po wznowieniu gry wydarzenia na murawie kontrolują gospodarze. W 55. minucie w dobrym miejscu na 11. metrze znalazł się Michał Muszyński, jednak przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 67. minucie w niegroźnej sytuacji faulowany na 25. metrze jest zawodnik gospodarzy. Do piłki podchodzi Tomasz Sudomir i fantastycznym uderzeniem pod poprzeczkę wyprowadza swoją drużynę na prowadzenie 2:1. W 70. minucie Krystian Majchrzak znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej. Uderzył mocno, jednak Malinowski nie dał się zaskoczyć. Podobnie jak przy strzale Michała Bachanka w 75. minucie, gdzie górą był goalkeeper Orła. W 84. minucie z dobrą kontrą wychodzi Orzeł. Piłkę rozgrywa Damian Mórawski wraz z Marcinem Szczepkowskim. Żaden z zawodników nie oddaje strzału i wyrównanie nie pada. W 84. minucie gorąco robi się przed bramką Goleszyna., jednak Malinowski po raz kolejny wychodzi obronną ręką. W 90. minucie świetną okazję dla Orła marnuje Piotr Borowski. Wybiegł on przed obrońców i znalazł się przed bramkarzem gospodarzy. Niestety, nieprecyzyjnie uderzył i piłka minęła słupek bramki Amatora. W trzeciej doliczonej minucie gry Tomasz Sudomir „zatańczył” z obrońcami w polu karnym.  Mimo asysty mocno uderzył na bramkę Orła. Malinowski instynktownie odbił piłkę przed siebie. Do odbitej piłki doskoczył Bachanek i nie zmarnował okazji. Mecz skończył się przegraną Orła 3:1, co było już 6. z rzędu przegraną naszej drużyny. Orzeł dalej pozostaje bez punktu, a kolejny mecz to starcie derbowe ze Skrwą Łukomie na własnym boisku w najbliższą niedzielę, 1 października.

Amator Maszewo 3:1 Orzeł Goleszyn