Pewne zwycięstwo

• 27.09.2017, 10:31
Delta Słupno jako spadkowicz z IV ligi nie prezentuje się w tym sezonie najlepiej. Kasztelan, jadąc na pojedynek do Słupna, miał lekkie obawy, jak ten mecz będzie wyglądać. Niepotrzebnie. Sierpczanie nie mieli problemów z gospodarzami i bez większych kłopotów zwyciężyli 3:0.

Otworzyć wynik

Spotkanie od pierwszych minut wyglądało jak badanie się przeciwników. Żadna z ekip nie zaryzykowała śmielszych ataków, myśląc bardziej o zabezpieczeniu tyłów. Największe niebezpieczeństwo było po obu stronach po stałych fragmentach, jednak i tu pewnie grały defensywy obu drużyn. W 11. minucie świeżo upieczony tato, czyli Mateusz Biegański (któremu przed kilkoma dniami urodziła się córeczka, gratulujemy i życzymy zdrowia mamie i Laurze), mocno uderzył z dystansu, jednak bramkarz Delty Marcin Petera nie dał się pokonać. W 22. minucie Kasztelan wreszcie przeprowadza skuteczną akcję. Michał Siennicki zagrywa dokładną piłkę, Michał Dzięgielewski ją zgrywa do środka, a ta trafia do Damiana Kotkiewicza, który strzałem w tzw. krótki róg otwiera wynik tego meczu. Kasztelan prowadził zasłużenie i z każdą kolejną minutą grał lepiej, chociaż znów brakowało czystych okazji strzeleckich. Najdogodniejszą na podwyższenie rezultatu miał Łukasz Paczkowski, jednak nie udało mu się pokonać Petery. Słupno dalej grało defensywnie i oprócz jednej sytuacji w 44.  minucie (okazja Bartosza Obojskiego) nie stworzyło w pierwszej połowie zagrożenia pod bramką Mateusza Ambrochowicza.

Czerwień x3

Po zmianie stron zdecydowanie odważniej zaczęli grać „piwosze”. Już w 50. minucie groźnie z wolnego uderzał Łukasz Betlejewski. Jego strzał odbił Petera i gola nie było. W 63. minucie piłkarz Delty Kamil Staniszewski otrzymuje czerwoną kartkę za faul na Michale Siennickim. Dało to pozytywnego „powera” sierpczanom, którzy szybko zdobyli drugiego gola. W 66. minucie faulowany w polu karnym jest Mateusz Biegański. Sędzia dyktuje „jedenastkę” i dość niespodziewanie karze czerwoną kartką faulującego Patryka Janiszewskiego. Była to dość kontrowersyjna sytuacja, gdyż sam faul na szczególnie groźny nie wyglądał. Jednakże sędzia podjął taką decyzję i Delta musiała radzić sobie w dziewiątkę. Do rzutu karnego podchodzi Michał Dzięgielewski. W meczu ze Skrwą Michał fatalnie spudłował, jednak tym razem nie pomylił się i pewnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce. Dwubramkowe prowadzenie uskrzydliło zawodników Kasztelana i szybko, bo po zaledwie trzech minutach, podwyższają wynik meczu. Centra z rzutu rożnego Łukasza Betlejewskiego. Do piłki wyskakuje Michał Dzięgielewski, który strzałem głową zdobywa swoją 8! bramkę w tym sezonie. Michał od momentu powrotu do sierpeckiej drużyny jest niezwykle skuteczny i podobnie jak sam Kasztelan zajmuje pozycję lidera, tak Michał otwiera klasyfikacje strzelców LO Płockiej. Do końca meczu Kasztelan miał jeszcze kilka okazji na podwyższenie wyniku, jednak zarówno Damian Kotkiewicz, jak i Bartłomiej Śmigrodzki nie zdołali wpisać się na listę strzelców w tym meczu i spotkanie zakończyło się trzybramkowym zwycięstwem naszej drużyny. Sam mecz niestety poziomem nie zachwycił. Więcej można było się spodziewać szczególnie po drużynie gospodarzy, którzy nie wykorzystali atutu własnego boiska i zagrali zbyt bojaźliwie i defensywnie. Kasztelan zagrał poprawne zawody i nie przysłania ich zwycięstwa fakt, że Słupno grało przez sporą część drugiej połowy w osłabieniu. Piwosze byli w tym spotkaniu lepsi i to udokumentowali, pewnie zwyciężając, a ich przewaga nie podlegała dyskusji przez całe 90 minut tego pojedynku. Po ostatnim gwizdku zupełnie niepotrzebnie niektórym zawodnikom puściły nerwy i zaczęły się przepychanki. W konsekwencji Arkadiusz Żaglewski otrzymał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną i Delta mecz z Kasztelanem kończyła de facto z 3 „czerwieniami”.

Delta Słupno 0:3 Kasztelan Sierpc

(0:1)

D.Kotkiewicz (22), M.Dzięgielewski (66rk)(69)

Sędzia - M.Ciepliński

Kasztelan: M.Ambrochowicz  – M.Rokicki, M.Siennicki, T.Braniecki, J.Brzemiński, Ł.Betlejewski, D.Majewski (60 B.Śmigrodzki), M.Biegański (73 M.Kądalski), D.Kotkiewicz (83 A.Ambrochowicz), Ł.Paczkowski (70 E.Cendlewski),  M.Dzięgielewski