17-latek rozpylił gaz w szkole

  • 4.10.2017, 10:42
  • opr. red.
17-latek rozpylił gaz w szkole
Łącznie 6 uczniów trafiło do szpitali, a co najmniej 30 osób zostało poszkodowanych po tym, jak 17-latek rozpylił gaz pieprzowy w Zespole Szkół Samorządowych w Zawidzu Kościelnym.

W poniedziałek, 2 października 2017 roku, około godziny 9.30  komenda Policji w Sierpcu otrzymała zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że na terenie Zespołu Szkół Samorządowych w Zawidzu Kościelnym został rozpylony gaz pieprzowy i co najmniej 2 osoby potrzebują pomocy lekarskiej. O powyższym zdarzeniu poinformował nauczyciel szkoły. Na teren szkoły skierowane zostały jednostki straży pożarnej oraz karetki pogotowia Będący na miejscu policjanci ustalili, że na pierwszym piętrze budynku został rozpylony gaz, który rozszedł się po całym korytarzu, a  rozpylenia gazu pieprzowego dokonał 17-letni uczeń gimnazjum. 
W związku z zagrożeniem dla życia i zdrowia obecnych tam osób przeprowadzona została ewakuacja budynku. Wyprowadzono uczniów, nauczycieli i pozostałych pracowników, w sumie około 300 osób. Strażacy dokonali sprawdzenia i przewietrzenia obiektu. Tym, którzy uskarżali się na dolegliwości oczu i dróg oddechowych,  została udzielona pomoc medyczna. W wyniku zatrucia gazem do pobliskich szpitali na dalsze leczenie zabrano sześciu uczniów. Będący na miejscu prokurator zatrzymał 17-letniego gimnazjalistę do wyjaśnienia. Zabezpieczono także pojemnik z gazem. Jeszcze tego samego dnia gimnazjalista usłyszał zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób, za co grozi mu do 8 lat  pozbawienia wolności. Młody mężczyzna złożył w tej sprawie wyjaśnienia, po czym został zwolniony do domu. O zdarzeniu, które miało miejsce w Zawidzu Kościelnym, informowały największe stacje radiowe w kraju. 

opr. red.

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe