Dzień sportu na orliku

• 4.10.2017, 11:03
  • Radek
Tenis ziemny to sport, który w Sierpcu ma coraz więcej zwolenników. W planach włodarzy miasta jest wybudowanie kortów do gry. I dobrze, bo to sport przez duże S. Na turniej z rakietami zaprosili Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sierpcu oraz animator sportu Łukasz Wróblewski. W turnieju wzięło udział dziewiętnastu zawodników i pięć zawodniczek.

Nie wiem tego ja, nie wiesz tego Ty, Drogi Czytelniku, a być może w pokojach dzieci, które zgłosiły się do sierpeckiego turnieju tenisa ziemnego wiszą na ścianach plakaty Rogera Federera, Rafaela Nadala, Agnieszki Radwańskiej czy Andre Agassiego. Może wśród tych dwudziestu czterech pasjonatów, bo tak trzeba ich nazwać, jest ten, który pójdzie śladem wspomnianej Radwańskiej, Kubota czy Janowicza. Bo dlaczego tak ma nie być? Jest gdzie grać, mało tego, kortów ma być więcej, bo podobno w planach jest ich budowa. Może w Sierpcu powstanie jakaś szkółka? Dzieci i młodzież pewnie byłyby zainteresowane.
Na turniej tenisa ziemnego zaprosił Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sierpcu i animator sportu, pasjonat tenisa ziemnego i czynny zawodnik Łukasz Wróblewski. Pamiętam, jak Łukasz godnie reprezentował Zawidz podczas turniejów tenisa ziemnego, krzyżując szyki bardzo dobrym zawodnikom. On naprawdę to lubi i wprowadza w życie, uczy młode pokolenia.
Z zaproszenia na turniej skorzystało dziewiętnastu tenisistów i pięć tenisistek. Zmagania trwały dwa dni. Zagrano w czterech kategoriach wiekowych. Chłopcy grali jednego seta do dwudziestu punktów, dziewczęta jednego seta do piętnastu punktów. Po meczach grupowych do dalszych gier wychodziło po dwóch zawodników. Nie brakowało emocji, zaciętych pojedynków. Mecze mogły się podobać. Widać, że dzieci i młodzież rozwijają się w tym sporcie, to cieszy.
 W kategorii dziewcząt ze szkół podstawowych zwyciężyła Zuzanna Kwiecień, która w finale pokonała Kingę Sulińską 15:5. Trzecie miejsce przypadło Karolinie Czermińskiej, która pokonała Anitę Fedaczyńską 15:1. Piąte miejsce wywalczyła Nikola Chrzanowska. W kategorii chłopców ze szkół podstawowych prym wiódł Jakub Klimarczyk, który w finale pokonał Adama Wesołowskiego 20:10. Brązowy medal zdobył Jakub Twardowski, który wygrał z Tomkiem Kordulasińskim 20:19. Na piątym miejscu uplasował się Ernest Uciński, który 20:15 pokonał Oliviera Freja. Siódma pozycja przypadła Bartoszowi Fedaczyńskiemu, który wygrał z Kacprem Balcerowskim 20:4. W kategorii gimnazjum chłopców zwyciężył Mateusz Mikucki, który wygrał w finale 20:13 z Adamem Lisickim. Na trzecim miejscu podium stanął Igor Suliński, który w meczu o brązowy medal pokonał Kamila Suleckiego 20:13. Piąte miejsce przypadło Damianowi Bednarskiemu. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najlepszym okazał się Sebastian Lisicki, który wygrał w finale z Przemkiem Mikuckim 20:19. Trzecie miejsce wywalczył Michał Trzonkowski, który pokonał 20:16 Patryka Dobrzenieckiego. Na piątej pozycji turniej ukończył Bartosz Brodziński. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali dyplomy oraz medale. Tak żegnano lato na orliku, za rok zapewne kolejny turniej tenisa. Trenować można zacząć już dziś.