Drugie zwycięstwo Mazura

  • 4.10.2017, 11:05
  • Mariusz Turalski
Drugie zwycięstwo Mazura
W spotkaniu czwartej kolejki rozgrywek grupy - A I ligi piłki ręcznej MKS Mazur Sierpc pokonał 25:22 (14:12) SMS ZPRP Gdańsk. Zespół Mazura odniósł drugie zwycięstwo w tym sezonie i awansował na ósme miejsce w tabeli.

Jak już pisaliśmy na naszych łamach, trzy tygodnie temu Mazur rozpoczął rozgrywki od meczu w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie spotkał się z głównym pretendentem do awansu do PGNiG Superligi. Wtedy Mazur przegrał wysoko, ale już tydzień później zmierzył się z  solidnym Sokołem Porcelana Lubiana Kościerzyna i pokazał, że zespół potrafi się odbudować. 

Czas na rewanż
Tym razem można było się zastanawiać, czy nasza drużyna, która pauzowała w poprzedniej kolejce będzie w stanie utrzymać dobrą formę i pokazać to na parkiecie. Rywal nie był może z najwyższej półki, ale w ubiegłym sezonie dwa razy (30:22, 33:19) pewnie pokonał Mazura. W tym spotkaniu Mazur rozpoczął grę bardzo skutecznie w ataku i solidnie w obronie. Po 5. minutach prowadząc 3:1. Goście nie dawali jednak za wygraną i po kwadransie gry odebrali sierpczanom prowadzenie wygrywając 8:7. Kolejne minuty to zacięta walka na parkiecie. Celny rzut Łukasza Białaszka w 25. minucie przywraca gospodarzom prowadzenie (12:11). Do przerwy podopieczni Marka Listkowskiego, w których składzie bryluje tego dnia Łukasza Lisicki (8 bramek w meczu) schodzą z dwu bramkowym prowadzeniem 14:12, co dobrze rokuje na drugą połowę. 

Są jeszcze rezerwy
Ta rozpoczyna się od zaciętej rywalizacji w obronie. Rywale znów zmniejszają dystans (15:14), ale reakcja zawodników Mazura jest natychmiastowa. Efektowne parady Łukasza Romatowskiego oraz bramki Damiana Piórkowskiego (5 bramek), Adriana Prątnickiego (4 bramki) i Łukasza Białaszka (4 bramki) pozwalają gospodarzom odskoczyć na 23:19 w 55. Minucie. Ostatecznie MKS Mazur wreszcie pokonuje SMS ZPRP Gdańsk 25:22 odnosząc przy tym drugie zwycięstwo w tym sezonie. Dzięki sześciu oczkom nasza drużyna awansowała na ósme miejsce w ligowym zestawieniu. – To zwycięstwo jest bardzo ważne, bo musimy koniecznie wygrywać na własnym parkiecie. Ale co ciekawe widzę w tym zespole jeszcze kilka rezerw. Myślę, że nasza drużyna może grać jeszcze lepiej wraz z biegiem sezonu – powiedział zadowolony Zdzisław Prątnicki, członek zarządu MKS Mazur Sierpc. Kolejny mecz sierpczanie rozegrają już w niedzielę (8 września) w Płocku z rezerwami Orlen Wisły. Na parkiecie w Sierpcu naszych szczypiornistów zobaczymy, więc 14 października w meczu 6 kolejki przeciw Gwardii Koszalin. 

 

Wynik i skład

MKS MAZUR SIERPC 25:22 SMS ZPRP GDAŃSK

(14:12)

Mazur: Romatowski, Domżalski – Kozłowski K., Królikowski 1, Białaszek 4, Lisicki Ł. 8, Piórkowski 5, Krydziński, Pakulski 1, Prątnicki A. 4, Wiśniewski, Prątnicki D. 1, Wolski, Rutkowski 1, Lisicki S.         

Widzów: 240

TABELA

I liga mężczyzn - Grupa A

1.Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów         4        9        109-87

2.Grunwald Poznań                               3        9        84-65

3.AZS UW Warszawa                            4        9        115-110

4.Real Astromal Leszno                         4        7        112-111

5.AZS UZ Zielona Góra                          4        7        107-106

6.Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna     4        6        100-91

7.SMS ZPRP Gdańsk                             4        6        93-95

8.MKS Mazur Sierpc                             3        6        69-78

9.Nielba Wągrowiec                              4        5        117-114

10.Gwardia Koszalin                              4        5        101-111

11.Orlen Wisła II Płock                           4        4        96-114

12.GKS Żukowo                                   4        3        102-113

13.MKS Grudziądz                                3        3        81-93

14.Warmia Traveland Olsztyn                 3        3        71-65

15.Polski Cukier Pomezania Malbork         4        2        97-101

 

Zestaw par 5 kolejki (7/8 października)

Orlen Wisła II Płock – MKS Mazur Sierpc

Real Astromal Leszno – Pomezania Malbork

AZS UZ Zielona Góra – WKS Grunwald Poznań

Gwardia Koszalin – Warmia Traveland

Sokół Browar Kościerz. – AZS UW Warszawa     

GKS Żukowo – Nielba Wągrowiec 

SMS ZPRP Gdańsk – MKS Grudziądz

Stal Gorzów Wlkp. – pauzuje

Mariusz Turalski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe