Drugie zwycięstwo Mazura

• 4.10.2017, 11:05
  • Mariusz Turalski
W spotkaniu czwartej kolejki rozgrywek grupy - A I ligi piłki ręcznej MKS Mazur Sierpc pokonał 25:22 (14:12) SMS ZPRP Gdańsk. Zespół Mazura odniósł drugie zwycięstwo w tym sezonie i awansował na ósme miejsce w tabeli.

Jak już pisaliśmy na naszych łamach, trzy tygodnie temu Mazur rozpoczął rozgrywki od meczu w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie spotkał się z głównym pretendentem do awansu do PGNiG Superligi. Wtedy Mazur przegrał wysoko, ale już tydzień później zmierzył się z  solidnym Sokołem Porcelana Lubiana Kościerzyna i pokazał, że zespół potrafi się odbudować.

Czas na rewanż
Tym razem można było się zastanawiać, czy nasza drużyna, która pauzowała w poprzedniej kolejce będzie w stanie utrzymać dobrą formę i pokazać to na parkiecie. Rywal nie był może z najwyższej półki, ale w ubiegłym sezonie dwa razy (30:22, 33:19) pewnie pokonał Mazura. W tym spotkaniu Mazur rozpoczął grę bardzo skutecznie w ataku i solidnie w obronie. Po 5. minutach prowadząc 3:1. Goście nie dawali jednak za wygraną i po kwadransie gry odebrali sierpczanom prowadzenie wygrywając 8:7. Kolejne minuty to zacięta walka na parkiecie. Celny rzut Łukasza Białaszka w 25. minucie przywraca gospodarzom prowadzenie (12:11). Do przerwy podopieczni Marka Listkowskiego, w których składzie bryluje tego dnia Łukasza Lisicki (8 bramek w meczu) schodzą z dwu bramkowym prowadzeniem 14:12, co dobrze rokuje na drugą połowę.

Są jeszcze rezerwy
Ta rozpoczyna się od zaciętej rywalizacji w obronie. Rywale znów zmniejszają dystans (15:14), ale reakcja zawodników Mazura jest natychmiastowa. Efektowne parady Łukasza Romatowskiego oraz bramki Damiana Piórkowskiego (5 bramek), Adriana Prątnickiego (4 bramki) i Łukasza Białaszka (4 bramki) pozwalają gospodarzom odskoczyć na 23:19 w 55. Minucie. Ostatecznie MKS Mazur wreszcie pokonuje SMS ZPRP Gdańsk 25:22 odnosząc przy tym drugie zwycięstwo w tym sezonie. Dzięki sześciu oczkom nasza drużyna awansowała na ósme miejsce w ligowym zestawieniu. – To zwycięstwo jest bardzo ważne, bo musimy koniecznie wygrywać na własnym parkiecie. Ale co ciekawe widzę w tym zespole jeszcze kilka rezerw. Myślę, że nasza drużyna może grać jeszcze lepiej wraz z biegiem sezonu – powiedział zadowolony Zdzisław Prątnicki, członek zarządu MKS Mazur Sierpc. Kolejny mecz sierpczanie rozegrają już w niedzielę (8 września) w Płocku z rezerwami Orlen Wisły. Na parkiecie w Sierpcu naszych szczypiornistów zobaczymy, więc 14 października w meczu 6 kolejki przeciw Gwardii Koszalin.