ZUS ostrzega!

  • 11.10.2017, 08:28 (aktualizacja 18.10.2017 08:30)
  • opr. SK
ZUS ostrzega!
W związku z obniżeniem powszechnego wieku emerytalnego Zakład Ubezpieczeń Społecznych od września rozpoczął przyjmowanie wniosków. Stworzono w tym celu usługę, a dokładnie powołano doradców emerytalnych, którzy bezpłatnie mają pomóc zainteresowanym przebrnąć przez formalności związane z uzyskaniem świadczenia. Jak się okazuje, sytuację postanowili wykorzystać nieuczciwi pośrednicy.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod pośredników emerytalnych lub pracowników ZUS i za odpłatnością proponują wyliczenie wyższej emerytury lub wypełnienie wniosku. Oszuści często pojawiają się w domach, wyłudzają dane osobowe, np. przy wypełnianiu fałszywych formularzy lub proszą o dokumenty, a w tym czasie rabują wartościowe rzeczy albo pieniądze. Najczęściej odwiedzają osoby starsze bądź samotne, często też proponują swoje usługi pod budynkiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Należy pamiętać, że te osoby nie posiadają odpowiedniej wiedzy i przygotowania. Ich celem jest wyłudzenie pieniędzy. Każdy, kto składa wniosek o przyznanie wcześniejszej emerytury, od lipca tego roku może bezpłatnie skorzystać z pomocy pracownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który wyjaśni formalności niezbędne do uzyskania emerytury oraz obliczy prognozę przyszłego świadczenia. W ostatnim czasie ujawniono już kilka przypadków działań oszustów na terenie Mazowsza.

opr. SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe