Festiwal

  • 31.10.2017, 09:12 (aktualizacja 08.11.2017 09:15)
  • (katia)
Festiwal
W CKiSz-u w Sierpcu odbył się XIV Festiwal Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II stopnia pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika oraz Burmistrza Miasta Sierpc Jarosława Perzyńskiego. Również Kurier Sierpecki i Telewizja Kablowa Sierpc objęli Festiwal patronatem medialnym.

W Festiwalu udział wzięli najlepsi uczniowie szkół muzycznych z całej Polski. W jury zasiedli wybitni pedagodzy: prof. Andrzej Zieliński, prof. Krystyna Borucińska, dr hab. Romuald Gołębiowski- wykładowcy UMFC w Warszawie.

Wśród występujących pojawiły się zarówno duety, jak i tercety czy sekstety instrumentalne. Podziwiać można było u młodych artystów niezwykłe umiejętności i oddanie muzyce.

Dodatkowo uczestnicy Festiwalu brali udział w warsztatach prowadzonych przez jurorów. Młodzi wykonawcy chłonęli wszystkie wskazówki mentorów, poznawali kolejne tajniki gry na instrumentach oraz tak ważnej komunikacji scenicznej pomiędzy występującymi.

Nagrody Festiwalu ufundowali Marszałek Województwa Mazowieckiego, Burmistrz Miasta Sierpc, Instytut Studiów Podyplomowych w Sierpcu, FHU Ireneusza Wojdy oraz Rada Rodziców PSM I st. w Sierpcu. Uczestnicy otrzymali również piękne statuetki wykonane i ufundowane przez artystę rzeźbiarza Edmunda Szpanowskiego, który wręczał je wraz z żoną Alicją.

Wyniki Sierpeckiej Jesieni Kameralnej 2017

Wyróżnienie  otrzymał Tomasz Michalak z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Olsztynie - za szczególny wkład pracy i ciekawe aranżacje.

Nagrody specjalne:

Kwartet z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Olsztynie oraz Trio PSM z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Olsztynie -  za wykonanie utworu Tadeusza Paciorkiewicza.

Grand Prix zdobyło Trio Fortepianowe z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie.

Nagrodzeni w poszczególnych grupach to

                       w grupie A (szkół muzycznych I st.):

I nagroda ex aequo

Trio z Powiatowej Szkoły Muzycznej I st. w Dywitach i Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Olsztynie

Trio fortepianowe z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie

II nagroda ex aequo

Duet z Powiatowej Szkoły Muzycznej I st. w Dywitach

Kwartet z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Olsztynie

III nagroda

Sekstet akordeonowy z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Marcina Kamińskiego w Sierpcu

w grupie B (szkół muzycznych II st.):

I nagroda

Musica a'tre z Ogólnokształcącej szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu

II nagroda ex aequo

Trio Glissando z Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Józefa Elsnera w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie

Trio PSM z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Olsztynie

III nagroda

Zespół Bella i Sebastian z Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Józefa Elsnera w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie

(katia)

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe