Mali futboliści pamiętali o papieżu

• 31.10.2017, 09:38
  • MARIO
Radny powiatu sierpeckiego Mariusz Turalski był organizatorem VI Turnieju Piłki Nożnej Dzieci z okazji XVII Dnia Papieskiego pod honorowym patronatem posła RP Waldemara Olejniczaka. W imprezie w barwach aż siedemnastu klasowych drużyn w hali Szkoły Podstawowej nr2 w Sierpcu udział wzięło ponad 150 chłopców i dziewczynek z terenu miasta Sierpca.

Zawody były przeznaczone dla dzieci z klas I – VI szkół podstawowych i oprócz sportowej rywalizacji miały kultywować pamięć o wielkim papieżu Polaku. Łącznie do startu w turnieju zgłosiło się aż siedemnaście klasowych drużyn (!!!), co jest nowym rekordem turnieju. Cztery w najmłodszej kategorii (klasy I-II), aż dziewięć w średniej (klasy III-IV) oraz cztery  w starszej (V-VI klasy). Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali główni organizatorzy, czyli poseł RP Waldemar Olejniczak oraz radny powiatowy Mariusz Turalski.

Frekwencja i pizza

W najmłodszej grupie wiekowej (klasy I-II) rywalizowały cztery zespoły. Od początku świetnie radziły sobie ekipy z klasy II B z SP nr2 (komplet zwycięstw) oraz I A z SP nr3 (dwa zwycięstwa). Trzecie miejsce w tej grupie przypadło drużynie z I D (SP nr2).

W starszej kategorii wiekowej (klasy III-IV) do zawodów zgłosiło się rekordowo aż dziewięć drużyn. Zostały podzielone na trzy grupy, a awans do grupy finałowej mogli wywalczyć tylko zwycięzcy poszczególnych trzyzespołowych grup. W grupie A doszło do starcia gigantów. Zarówno IVB z SP2, jak i ich koledzy z IVC uchodzili za faworytów turnieju, obok IIIC z SP3 i IIID z SP2. Niestety, miejsce w finałowej grupie było tylko jedno i lepszym bilansem bramek wywalczyła je ekipa IVB z SP2. Z grupy B awans do grupy finałowej zdobyła klasa IIIC z SP3, a z grupy C – IIID z SP2. W fazie finałowej w decydującym meczu IIID z SP nr2 po golach Ksawerego Krulczyka i Marcela Żendarskiego pokonała swoich rywali i wygrała tę kategorię wiekową.

W najstarszej grupie wiekowej (klasy V-VI) w turniejowe szranki stanęły cztery ekipy. Wygrała drużyna FC Kebaby z SP nr3 przed FC Świeżaki z SP nr2. Miejsce na podium wywalczył zespół z klasy VA z SP nr3.

Jeszcze w czasie turniejowych zmagań na małych piłkarzy czekał ciepły poczęstunek, jakim była pyszna pizza.

Piłki, medale i nagrody

W czasie dekoracji, której dokonali m.in. radny Mariusz Turalski i radny Waldemar Frydrychowicz, po trzy najlepsze w swoich kategoriach wiekowych drużyny zostały nagrodzone kompletami medali. Co ważne, do każdej z siedemnastu klas trafiły piłki futbolówki. Nie zabrakło też wyróżnień indywidualnych. Te w kategorii najlepszy zawodnik otrzymali: (klasy I-II) – Patryk Kozłowski (IIB/SP2), (klasy III-IV) – Marcel Żendarski (IIID/SP2), (klasy V-VI) – Wiktor Mikulski (FC Świeżaki/SP2). W kategorii najlepszy strzelec: (klasy I-II) – Kacper Sołdański (IIB/SP2, 7 bramek), (klasy III-IV) – Kamil Perzyński (IIIC/SP3, 5 bramek), (klasy V-VI) – Sebastian Zieliński (FC Kebaby/SP3, 5 bramek). Najlepsi bramkarze – Szymon Bruździński (IA/SP3), Filip Linowski (IIID/SP2),  Paweł Kościelski (IVC/SP2),  Bartosz Drewnicki (VA/SP2). Statuetki „Najwaleczniejsi” otrzymali: Mateusz Nowicki (ID/SP2), Dominik Piotrowski (VA/SP2). Nagrody fair play: Maksymilian Żmijewski (IC/SP3), Bartosz Frydrychowicz (IVB/SP2), Marcel Kulasiński (IIIC/SP3), Alan Dębowski (IVA/SP3), Aleks Rosmanowski (FC Araby/SP3).

– Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego wyjątkowego  turnieju. W pierwszej kolejności oddanemu dla sportu dzieci i młodzieży posłowi RP Waldemarowi Olejniczakowi. Dziękuję także innym życzliwym osobom, w tym pani dyrektor SP nr2 Hannie Kurcie, wiceprzewodniczącemu RM Sierpca Dariuszowi Malanowskiemu, radnemu RM Sierpca Waldemarowi Frydrychowiczowi, dyrektorowi MOSiR Sierpc Dariuszowi Jackowskiemu oraz przewodniczącemu Zarządu Osiedla nr4 Wojciechowi Skorłutowskiemu. Za okazane wsparcie dziękuje również Kazimierzowi Kowalskiemu, Robertowi Kraszewskiemu (Eletro-Instal) oraz Jackowi Telesiewiczowi i Markowowi Mellerowi, a także restauracji „Pozytywka” (Magdalena i Daniel Trzcińscy) oraz pizzerii Bella (Izabela Linowska) – podsumował Mariusz Turalski. Organizatorzy podziękowali również dzieciom i rodzicom za liczny udział, zapraszając ich równocześnie na kolejny turniej (data nie została jeszcze ustalona).