„MALUCH+” edycja programu w 2018 roku

  • 8.11.2017, 08:34
  • opr. red.
„MALUCH+” edycja programu w 2018 roku
Od 26 października 2017 roku można składać w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim oferty w ramach nowej edycji programu „MALUCH+”. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które ogłosiło konkurs, łącznie przeznaczy na ten cel 450 mln zł.

„MALUCH+” to program wspierający rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech. Adresatami programu są samorządy, w szczególności gminy, a także osoby fizyczne, prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej. MRPiPS przyznawać będzie dofinansowanie nawet do 80 proc. kosztów danego projektu. Oferty do resortowego programu „MALUCH+” 2018 do MUW należy składać w formie papierowej bądź w wersji elektronicznej  za pośrednictwem platformy ePUAP.
Przesyłanie wniosków do programu w modułach: 2, 3 i 4 potrwa do 17 listopada br., zaś w modułach: 1a, 1b do 24 listopada br. 
Terminy złożenia wniosków „MALUCH+” 2018:
Gminy, powiaty, samorządy, województwa
– do 17 listopada 2017 r. na funkcjonowanie miejsc w instytucjach opieki utworzonych przez gminy przy udziale środków z programu MALUCH (moduł 2);
– do 24 listopada 2017 r. na utworzenie i funkcjonowanie żłobka, klubu dziecięcego, zatrudnienie dziennego opiekuna (moduł 1a, 1b). Dofinansowywane będą zadania na terenie tych gmin, gdzie nie funkcjonują żłobki lub kluby dziecięce, a zadanie dotyczy utworzenia miejsc dla nie więcej niż 20 proc. dzieci w rocznikach 1-2 w gminie i wnioskowana wysokość dofinansowania nie przekracza 3 mln zł (moduł 1a). Dofinansowywane będą też zadania na terenie tych gmin, gdzie funkcjonują żłobki lub kluby dziecięce (moduł 1b), lub nie funkcjonują żłobki lub kluby dziecięce, ale zadanie dotyczy utworzenia miejsc dla więcej niż 20 proc. dzieci w rocznikach 1-2 w gminie, lub wnioskowana wysokość dofinansowania przekracza 3 mln zł (moduł 1b).
Osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej
– do 17 listopada 2017r. na utworzenie i funkcjonowanie żłobka, klubu dziecięcego, zatrudnienie dziennego opiekuna (moduł 3); na funkcjonowanie żłobka, klubu dziecięcego, zatrudnienie dziennego opiekuna (moduł 4).
Więcej informacji na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego 

opr. red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe