Teatr nocą

  • 8.11.2017, 09:15 (aktualizacja 15.11.2017 09:18)
  • (katia)
Teatr nocą
Młodzież z grupy teatralnej „Pingwiny” działającej w CKiSz-u w Sierpcu wraz z instruktorem teatru Katarzyną Moskal spędziła noc z 3 na 4 listopada w Centrum. Była to doskonała okazja do integracji grupy, a także doskonalenia warsztatu aktorskiego.

Młodzież obejrzała spektakle teatralne, dzieliła się spostrzeżeniami po obejrzeniu własnego spektaklu, nagranego podczas zakończenia roku szkolnego 2016/2017. „To dobry sposób na spojrzenie na siebie na scenie, zwrócenie uwagi na to, co było dobre i zwrócenie uwagi na to, co można zmienić, poprawić, zrobić jeszcze lepiej”- mówi instruktor grupy. Młodzież sama zaproponowała taką właśnie formę spędzenia czasu, szczególnie że od września grupa powiększyła się o nowe osoby chętne do nauki warsztatu aktorskiego - stąd też zamysł integracji. Ponadto pyszne jedzenie (każdy coś przyniósł z domu) spowodowało, że uczta była nie tylko teatralna.
Nie zabrakło jednak pracy na scenie. „Pingwiny” doskonaliły swój warsztat aktorski poprzez odgrywanie scenek improwizowanych. Miały miejsce scenki pantomimiczne do muzyki, scenki na zadany temat czy osadzone w konkretnej rzeczywistości, a także różne inne ćwiczenia teatralne. Jak mówi sama grupa, chętnie powtórzą taką noc. Jednak na razie przed nimi warsztaty teatralne i próby do nowego przedstawienia, który, mamy nadzieję, zobaczymy już w lutym.

(katia)

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe