Dramatyczny apel matki: SOS!!! Proszę, pomóżcie odnaleźć syna

  • 15.11.2017, 08:49 (aktualizacja 22.11.2017 08:53)
  • SK
Dramatyczny apel matki: SOS!!! Proszę, pomóżcie odnaleźć syna
Od 10 dni trwają poszukiwania 25-letniego Kyrylo Vozniuka, obywatela Ukrainy. Mężczyzna 4 listopada około 22:00 udał się na dyskotekę do Borkowa Kościelnego, o północy był jeszcze aktywny na mediach społecznościowych, o godz. 1:00 kontaktu z mężczyzna już nie było.

Sierpeccy policjanci od poniedziałku 6 listopada prowadzą poszukiwania obywatela Ukrainy, zamieszkałego czasowo na terenie Sierpca.

Przypominamy
Według wstępnych informacji mężczyzna w dniu 4 listopada bieżącego roku około godziny 22.00 wyszedł z miejsca swojego zamieszkania w Sierpcu z zamiarem udania się na dyskotekę do miejscowości Borkowo Kościelne, gdzie najprawdopodobniej dotarł i był uczestnikiem zabawy. Do chwili obecnej mężczyzna nie powrócił do miejsca swojego zamieszkania, jak również nie  skontaktował się ze swoim pracodawcą, który zgłosił jego zaginięcie w dniu 6 listopada. 
Rysopis zaginionego: wzrost 185 cm, waga około 70 kg, oczy jasne, sylwetka średnia, włosy krótkie, proste, szpakowate, twarz okrągła, nos średni.
W chwili zaginięcia ubrany był: w szarą bluzę bez kaptura, jasne dżinsy z joggery, siwe buty typu adidas, czapkę dżokejkę siwą Nike, kurtkę ortalionową z kapturem w kolorze granatowym. 

Ostatni tydzień poszukiwań 
Po publikacji ostatniego artykułu z redakcją za pośrednictwem fanpage’a skontaktowała się matka młodego mężczyzny, która rozpaczliwie prosi o pomoc w odnalezieniu jej syna. Przez cały ubiegły tydzień na terenie Borkowa Kościelnego przeprowadzane były poszukiwania mężczyzny. Znajomi i koledzy z pracy w grupach przeszukiwali pola, rowy, lasy. Niestety, nie udało im się trafić na choćby mały trop kolegi. Do akcji poszukiwawczej zaangażowano również Ochotniczą Straż Pożarną z Dziembakowa oraz Centralne Biuro Detektywistyczne z Płocka. W środę, tj. 8 listopada, na miejscu zdarzenia, gdzie ostatni raz widziano 25- latka, pojawiła się grupa detektywów wraz z wynajętym helikopterem. Niestety tu również przeprowadzone czynności nic nie wniosły w kierunku odnalezienia mężczyzny. Ostatni raz widziany był na terenie dyskoteki, gdzie chwilę przed jej opuszczeniem rozmawiał z młodą kobietą i mężczyzną. Ostatni raz Kyrylę wychodzącego poza teren klubu zarejestrowały kamery. Tu ślad się urywa. Nikt nie wie, co się dalej wydarzyło. Od ponad tygodnia nie ma kontaktu z mężczyzną. Jak powiedział redakcji jeden z detektywów, prezes Centralnego Biura Detektywistycznego w Płocku: 
-Chłopak na pewno wyszedł z dyskoteki i dalej nie wiemy, co się stało, nie znamy okoliczności. Jest nagranie, jak wychodzi z dyskoteki i koniec. Ślad się urywa. Warunki atmosferyczne plus jakość kamer nie pozwoliły na określenie, w którym  kierunku się udał, co się potem stało. 
Na dzień ukazania się artykułu do redakcji dotarła informacja, iż praca z biurem detektywistycznym została zakończona. Uczestniczący w poszukiwaniach zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Dziembakowa po siedmiu godzinach poszukiwań przeprowadzonych na terenie Borkowa Kościelnego, również przy użyciu łódki i przeszukaniu rzeki Sierpienicy, swe czynności zakończył niepowodzeniem. Nie natrafiono na ślad mężczyzny. Tematem zaginionego 25- letniego mężczyzny z Ukrainy zainteresowały się media ogólnokrajowe. Na terenie powiatu pojawiła się ekipa TVN-u. Z nieoficjalnych źródeł redakcja dowiedziała się również, że w najbliższych dniach do kraju przylecą rodzice zaginionego 25- latka.

Stanowisko policji 
Jak poinformował redakcję rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu,  mężczyzna przed godziną 1.00 opuścił teren dyskoteki i oddalił się sam-bez towarzystwa innych osób - w kierunku drogi krajowej nr 10. Do chwili obecnej mężczyzna nie powrócił do miejsca swojego zamieszkania, jak również nie  skontaktował się ze swoim pracodawcą, który zgłosił jego zaginięcie w dniu 6 listopada.
-W związku ze złożonym zawiadomieniem informację o osobie zaginionej rozesłano na pobliskie ościenne jednostki Policji, sprawdzono szpitale i pogotowia, dworce oraz obiekty hotelowe. W toku podjętych czynności sprawdzono i zabezpieczono monitoring na terenie dyskoteki oraz dokonano penetracji terenów przyległych do dyskoteki w promieniu 3 km, w tym kompleksów leśnych, pobliskich dróg oraz rzeki z wykorzystaniem łodzi płaskodennej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu. W poszukiwaniach , oprócz policjantów, brali udział strażacy KP PSP Sierpc  oraz OSP, prywatna firma detektywistyczna wraz z wynajętym helikopterem załogowym oraz osoby cywilne wyrażające chęć pomocy w poszukiwaniach. W ramach podjętych czynności za pośrednictwem Biura Międzynarodowej Współpracy Policji nawiązano kontakt z policją ukraińską pod kątem dokonania ustaleń w miejscu zamieszkania zaginionego mężczyzny - dodał rzecznik prasowy KPP w Sierpcu.
Ktokolwiek widział tego mężczyznę lub wie o miejscu jego przebywania, proszony jest o niezwłoczny kontakt z:
• Komendą Powiatową Policji w Sierpcu, tel. (024) 265 82 00 
• lub najbliższą jednostką Policji pod bezpłatnym numerem alarmowym 997 lub 112.

Każda informacja będzie dla nas cenna.

SK

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
lj Desant
lj Desant 23.11.2017, 20:00
Czapkę miał ADIDASA - NA NASZYCH KAMERACH DOKŁADNIE WIDAĆ W CZYM BYŁ I W CZYM WYSZEDŁ
Ooo
Ooo 22.11.2017, 21:21
Pszeszlam podobna historie niestety skonczyla sie zle niestety sytuacja miala miejsce tez na dyskotece i tez w listopadzie. Takie sytuacje bardzo czesto sie powtarzaja teraz minelo osiem lat o nic sie nie wyjasnilo

Pozostałe