Kasztelan Królem Jesieni

• 15.11.2017, 09:47
Z przytupem zakończył jesienne rozgrywki lider z Sierpca. Na własnym boisku Kasztelan nie dał najmniejszych szans gościom z Wyszogrodu i pewnie ich pokonał 6:1.

Grać, aby wygrać
W środę Mazowiecki Związek Piłki Nożnej wydał komunikat, że w przyszłym sezonie dalej będą dwie grupy w rozgrywkach IV ligi naszego regionu, a nie jak informowano wcześniej - jedna. To dobra wiadomość dla Kasztelana, który pewnie kroczy właśnie ku IV lidze. Pozostawienie podziału na dwie grupy powoduje, że wyjazdy nie będą tak dalekie, jakie byłyby w poprzednim rozwiązaniu, a i poziom sportowy będzie bardziej wyrównany. Mając taką wiadomość, do ostatniej jesiennej potyczki przystąpili zawodnicy z Sierpca mierzący się w sobotnie przedpołudnie z rywalem z Wyszogrodu. Niestety, początek meczu nie zachwycił i na pierwszą akcję, na szczęście bramkową, czekaliśmy do 29. minuty. Wtedy to z rzutu rożnego udanie zacentrował Łukasz Betlejewski. Do piłki najwyżej wyskoczył Marcin Rokicki i głową umieścił piłkę w siatce. Kasztelan grał spokojnie, wiedząc, że konsekwencja w akcjach popłaci i przyniesie kolejne gole, i tak się stało. Do przerwy padła jeszcze jedna bramka. W 45. minucie od Damiana Majewskiego dobre podanie otrzymał Bartłomiej Śmigrodzki. Wpadł w pole karne i uderzył soczyście po ziemi, nie do obrony, w długi róg bramki strzeżonej przez Huberta Sadeckiego. Prowadzeniem dwoma golami do szatni schodzili piłkarze Kasztelana.

Strzelecki festiwal
Po wznowieniu gry lepiej zaczęli prezentować się goście. Stworzyli oni bramkową sytuację w 50. minucie, jednak czujny między słupkami naszej bramki był Mateusz Ambrochowicz i pewnie wyłapał strzał Wojciecha Bluszcza. Po 10 minutach wróciło wszystko do normy, czyli panowania na boisku „piwoszy”. Szybko dało to efekt bramkowy. Składna akcja, piłka trafia do Michała Dzięgielewskiego, który technicznym strzałem zdobywa kolejną bramkę dla gospodarzy. W 60. minucie przed stratą kolejnej bramki ustrzegł Wyszogród Sadecki, dobrą interwencją po strzale Macieja Lemanowicza. Goalkeeper gości sparował piłkę na słupek i gol nie padł. Niedługo trwał ich opór przed stratą następnej bramki. W 66. minucie kontrę wyprowadził Sierpc. Piłka krótkimi podaniami trafiała od nogi do nogi, a ostatecznie trafiła do szybkiego Mateusza Biegańskiego. Ten ruszył lewą stroną pola karnego, wyprzedzając obrońcę i sytuacji sam na sam nie zmarnował. Czwarty gol Kasztelana i to nie było ostatnie słowo. W 71. minucie było już 5:0. Podobna akcja jak poprzednia kiedy padł gol. Kapitalnie w środku pola zagrywa Łukasz Paczkowski, który posyła piłkę do skrzydła, gdzie szarżuje Bartłomiej Śmigrodzki. Wpada w pole karne i nienękany przez nikogo, umieszcza futbolówkę w siatce. „Dzieła zniszczenia” dokonuje najlepszy strzelec sierpczan Michał Dzięgielewski. Otrzymuje on piłkę od Biegańskiego i strzałem z bliska zdobywa swoją 16. bramkę w sezonie. W wywiadzie przed rundą Michał powiedział, że chciałby mieć 20 goli na koncie po całym sezonie. Napastnik „piwoszy” szybko zmierza ku temu założeniu i mamy nadzieję, że zdobędzie na wiosnę znacznie więcej goli, niż zakładał zaraz po przybyciu do Kasztelana z Bieżunia. Honorową bramkę dla Wyszogrodu zdobywa w 90. minucie Michał Szymański i mecz kończy się wysokim zwycięstwem Kasztelana 6:1.

Lider jest jeden
Kasztelan kończy jesień na fotelu lidera. Pewnie przewodzi stawce i zmierza ku wyznaczonemu celowi, jakim jest awans. Sierpczanie mają na półmetku rozgrywek 7 punktów przewagi nad dwoma goniącymi ich drużynami z Iłowa i Staroźreb. Przed nami kilkumiesięczna przerwa zimowa. W jaki sposób zagospodarują ją działacze i piłkarze Kasztelana, będziemy na bieżąco informować. Już wkrótce na łamach Kuriera Sierpeckiego szczegółowa analiza mijającej rundy piłkarskiej Ligi Okręgowej Płockiej.

Kasztelan Sierpc 6:1 Stegny Wyszogród
(2:0)

M.Rokicki (29), B.Śmigrodzki (45)(71), M.Dzięgielewski (55)(74), M.Biegański (66) – M.Szymański (90)
Sędzia: A.Majewski
Kasztelan: M.Ambrochowicz (80 B.Przybyszewski) – M.Rokicki, T.Braniecki, M.Siennicki, B.Śmigrodzki (72 M.Kądalski), D.Majewski (77 A.Ambrochowicz), Ł.Betlejewski (58 E.Cendlewski), M.Biegański  M.Lemanowicz, D.Kotkiewicz, (65 Ł.Paczkowski), M.Dzięgielewski